Portale Randkowe – Czy można zakochać się przez internet?

Szukanie prawdziwej miłości to dla wielu niełatwa droga. Przeszkodą może okazać się niewystarczająca pewność siebie, lub strach przed poznaniem kogoś nowego. Często bezpieczną opcją okazują się portale randkowe, które nie wymagają od nas natychmiastowego zaangażowania. Mimo to z pewnością zadajesz sobie te pytania: Jak zaufać komuś z internetu? Czy jej zdjęcia oddają to, jaka jest w rzeczywistości? Czy coś przede mną ukrywa? Jaka jest na co dzień? i w końcu: Czy można zakochać się przez internet?

Darmowe Portale randkowe – dlaczego stały się popularne?

Naturalnym następstwem postępu technologicznego stało się randkowanie przez internet. Aby poznać fenomen tego zjawiska, sami zadajmy sobie pytanie: Dlaczego wolisz poznawać ludzi za pośrednictwem aplikacji? Być może wynika to z braku czasu, lęku przed odrzuceniem, lub chęci pozostania we własnej strefie komfortu. Przyczyną może być również fakt, że większość osób mających konto na portalu randkowym, aktywnie poszukuje relacji. Tej pewności nie mamy w momencie spotkania kogoś w sklepie, pracy, szkole, lub w parku. Zwykle brakuje nam odwagi do podjęcia pierwszego kroku. Przez internet jest to o wiele łatwiejsze. Jeśli oboje polubicie swoje profile, możecie rozpocząć rozmowę. W przypadku, gdy ktoś nie będzie zainteresowany Twoją osobą, bez poczucia zażenowania szukasz dalej.

Co więcej, portale randkowe to perspektywa nawiązania kontaktu z kimś, mieszkającym daleko od Ciebie. Dziś związki „na odległość”, a nawet międzykulturowe stały się powszechnym zjawiskiem. Zawdzięczamy to właśnie portalom randkowym. Pomyśl, ile relacji nie miałoby szans zaistnieć bez tej nowinki technologicznej?

Jak znaleźć drugą połówkę przez internet?

Na samym początku zastanów się, czego oczekujesz od drugiej połówki. To bardzo ważne, aby szukać kogoś, kto będzie miał podobne spojrzenie na budowanie relacji. Następnie pomyśl nad tym, co Ty możesz zaoferować swojej ukochanej? Jakie są Twoje mocne strony i nie zapominaj również o swoich słabościach. Oczywiście nie musisz o tym informować już w pierwszych wiadomościach. Jednak warto postawić na szczerość i nie ukrywać swoich wad. Nie zapominaj, że każdy je ma i nie musisz się tego wstydzić.

W poradnikach na temat budowania związków sporo poświęca się pierwszemu wrażeniu. Możemy zaklinać rzeczywistość i twierdzić, że nie ma to najmniejszego wpływu. Jednak trudno oszukać nasze naturalne odruchy i potrzeby. Jeśli chcesz znaleźć kogoś, kto chętnie pozna Cię bliżej, zaprezentuj się w ciekawy sposób. Opisz swoje zainteresowania, cechy charakteru, wartości i nie zapominaj o zdjęciu. W końcu to utwierdzi osobę po drugiej stronie o Twojej autentyczności.

W czasach wszechobecnej poprawności politycznej, zapominamy o poczuciu humoru. Podobny poziom żartobliwości niesamowicie scala ludzi. Jednak zachowaj w pamięci podstawy dobrego smaku i nie używaj sformułowań, które mogłyby kogokolwiek urazić. Należy odróżnić dowcip od zwykłego błazeństwa.

darmowe portale randkowe

Profil na darmowym portalu randkowym – czy to dla mnie?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy sprawdzisz się w roli wirtualnego randkowicza, rozpocznij od darmowych portali randkowym. W dobie stale rozwijających się stron i aplikacji, znajdziesz ich całe mnóstwo. Niejako symbolem szukania sympatii w sieci jest Tinder. Portal korzysta z narzędzia lokalizacji, dlatego wyszukuje singli w Twojej okolicy. Zasady są proste: swipe w prawo oznacza polubienie profilu, a przesunięcie w lewo powoduje odrzucenie potencjalnego partnera do rozmowy.

Aby uniknąć nieporozumień, warto od samego początku grać w otwarte karty. Jeśli szukasz trwałej relacji, nie wstydź się tego i umieść odpowiednią notkę na swoim profilu. Zwolennicy przelotnych relacji, również powinni jasno wyrażać swoje oczekiwania. Dzięki temu unikniesz zranienia i nie skrzywdzisz uczuć drugiej osoby.

Kto powinien spróbować randkowania w sieci? Odpowiedź jest prosta – każdy, kto odczuwa samotność i potrzebę zmiany. To doskonała alternatywa dla osób, które obawiają się zrobić pierwszy krok, lub zostały zranione w przeszłości. Z pewnością w Twoim otoczeniu znajdą się pary, połączone właśnie za sprawą portali randkowych. Dlatego Ty również nie musisz się trwożyć przed nawiązaniem nowej relacji. Wchodząc w związek poznajemy nie tylko drugą połówkę, lecz także dowiadujemy się wiele o sobie. Choćby z tego egoistycznego punktu widzenia, warto spróbować!

Portale Randkowe – czego nie robić i o czym warto pamiętać?

Szukasz miłości? W takim razie nie zatracaj się w wieczne randkowanie. Jeśli piszecie ze sobą już kilka tygodni, zacznij dążyć do spotkania. W końcu to musi kiedyś nastąpić, a przedłużanie może negatywnie wpłynąć na wasz związek. Wchodząc w relacje internetową budujemy sobie określony obraz danej osoby i im szybciej skonfrontujmy to z rzeczywistością, tym lepiej. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i angażowania się w związek, który być może nie spełni waszych oczekiwań.

Nadrzędną zasadą wszystkich relacji międzyludzkich jest szczerość. Nie okłamuj swojej rozmówczyni, bo przecież sam nie chciałbyś być oszukany. Tylko w ten sposób jesteś w stanie zbudować szczęśliwy związek, oparty na wzajemnym zaufaniu.

Jak zakochać się z wzajemnością?

Miłość jest skomplikowanym uczuciem i dla każdego z nas może oznaczać coś innego. Kluczem do sukcesu jest poznanie osoby, która wyznaje tę samą definicję związku, lub będziecie wzajemnie szanować swoje odmienne poglądy. Nigdy nie działaj wbrew siebie i jasno wyrażaj swoje zdanie w każdej kwestii. Jednocześnie pamiętaj o tym, że w relacji trzeba dążyć do kompromisów. Znalezienie bratniej duszy w najbliższym otoczeniu może okazać się trudne i właśnie dlatego warto poszerzyć swoje poszukiwanie o portale randkowe. Być może idealna dla Ciebie kobieta mieszka zbyt daleko, aby spotkać ją przypadkowo na ulicy. Jeśli szukasz prawdziwego uczucia, nie bój się pomóc szczęściu i spróbuj wszystkich ścieżek, które doprowadzą Cię do udanego związku. Powodzenia!