Stwórz idealny profil na Tinderze

Przesuwasz w prawo, ale wciąż nie masz odzewu? Mało wyświetleń? Niewielkie zainteresowanie Twoją osobą? To znaczy, że Twój profil na Tinderze wymaga dopracowania. Znamy na to sposób!

Amerykańscy naukowcy odkryli, że istnieje przepis na stworzenie idealnego profilu w aplikacji Tinder, który przyciągnie uwagę wielu kobiet. W badaniach przeanalizowano zarówno opis na Tindera, jak i tinderowe zdjęcia, które według badawczy zdobyły największą popularność. Wystarczy dodać kilka elementów, trochę podrasować zdjęcie i jest! Sprawdź nasz przepis na dobry opis na Tindera i poznaj przykłady!

Tinder – zdjęcia

zdjęcie na tindera

Nie da się ukryć, że wciąż oceniamy książkę po okładce. Zdjęcie to najważniejsza rzecz na Twoim profilu! Pokazuje, czy jesteś atrakcyjny wizualnie, ale też mówi wiele o Twojej osobowości i temperamencie. Jakie są kluczowe zasady umieszczania zdjęć, aby wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej?

Uśmiech

Uśmiech to podstawa. Badania pokazują, że ludzie uśmiechnięci i pozytywni w ogólnej ocenie wydają się bardziej atrakcyjni i szybciej zdobywają zaufanie. Popracuj nad uśmiechem – szczerym i przyciągającym spojrzenia. Pasuje Ci bardziej szeroki uśmiech czy lekko uniesione kąciki ust? Jeśli jednak uśmiech obnaża ubytki w uzębieniu, marsz do dentysty! Piękny, zdrowy uśmiech to dodatkowe punkty do zwiększenia pewności siebie i naturalnego uroku.

Różnorodność

Postaw na różnorodność! Twój profil nie mogą zdominować tylko selfie, zdjęcia z kumplami czy w oddaleniu. Na zdjęciach powinieneś być ubrany schludnie, niekoniecznie elegancko – to nie są zdjęcia do dokumentów. Jakie foty powinieneś umieścić? Jedno selfie prezentujące Twoją twarz lub po prostu dobre portretowe zdjęcie zrobione przez kogoś, zdjęcie sylwetki, zdjęcie w towarzystwie innych osób i podczas uprawiania hobby, np. sportu, o którym nie zapomnij wspomnieć w opisie! Według badań, największą atrakcyjność zdobywa mężczyzna z gitarą na zdjęciu, ale nie udawaj, jeśli nie umiesz grać na żadnym instrumencie. Być może masz inne umiejętności, które świetnie wyglądają na fotografiach. Pokaż je, a ponadto dbaj o dobre oświetlenie zdjęć, ostrość i ogólne wykonanie.

Ogranicz filtry

W tym filtrze masz gładką skórę, w tym nie widać cieni, a w jeszcze innym po prostu dobrze się prezentujesz? Ostrożnie z tymi filtrami, bo z nimi jest tak, że widać je na zdjęciach. Oczywiście, dobry, drobny retusz, podkręcenie kontrastu i kolorów podkreśli walory zdjęcia, ale postaraj się, aby nie każde było w intensywny sposób obrobione lub przepuszczone przez masę filtrów. Nie umiesz obrabiać zdjęć? Nic straconego! Po prostu na etapie robienia foty, postaraj się, aby była ona poprawnie wykonana.

Opis na Tindera

opis na tindera

Jaki powinien być dobry opis na Tindera dla faceta? Szczery i zwięzły! Taki, który pokaże Cię od dobrej stroni i zachęci do kontaktu. Poznaj kilka naszych wskazówek.

Krótko i na temat

Buduj zdania proste i zwięzłe. Daj się poznać, ale nie bądź egocentrykiem. Napisz, jaki jesteś, jakie masz usposobienie, skup się na swoich mocnych stronach i pozytywnych cechach. Zdradź, co lubisz robić w wolnym czasie, to już pozwoli rozpoznać, jakie masz preferencje. Nie kłam – budowanie na kłamstwie jakiejkolwiek relacji nie ma żadnego sensu. Z resztą, nie chcesz, by ktoś Cię lubił, za to kim tak naprawdę nie jesteś.

Proporcje

Badacze odkryli, że prawidłowe proporcje opisu powinny wynosić: 70% „o sobie” do 30% „kogo szukam”. Pamiętaj, aby zawrzeć w opisie informacje o sobie, ale nie pomijaj też kluczowej kwestii, dla której ta aplikacja powstała. Napisz, kogo tak naprawdę szukasz, z kim chcesz spędzać czas, jakiego typu towarzystwa pragniesz, jakie kobiety Cię interesują. Możesz pisać w bezpośredni lub bardziej pośredni sposób – decyzja zależy już od Twojego temperamentu! Lubisz spotkania w klimatycznych kawiarniach? Napisz, że szukasz towarzystwa do aromatycznej kawy. Nie pogardzisz dobrą przekąską? Śmiało pisz, że chcesz wyskoczyć na lunch. Zauważ, że zdanie typu „Szukam kogoś, kto uwielbia pizzę i kino” mówi już wiele o Tobie i osobie, którą pragniesz poznać.

Osiągnięcia i sukcesy

Uważaj na chwalenie się osiągnięciami – to nie jest podanie o pracę. Wymienianie swoich sukcesów może być źle odebrane. Rowery to Twoja pasja i masz 3 puchary na półce z zawodów? Napisz, że lubisz jeździć na rowerze i chętnie bierzesz udział w zawodach. Zwiedziłeś pół świata na własną rękę? Wspomnij, że lubisz podróżować w różne miejsca i chętnie organizujesz takie wyjazdy. Dzięki temu być może przyciągniesz do siebie taką kobietę, która będzie partnerką w Twoim hobby.

Bardzo ważne pytanie

Jeśli uda Cię się już nawiązać pierwszy kontakt lub odpowiedziała na Twoją wiadomość, możesz spodziewać się jednego i oczywistego pytania: dlaczego jesteś na apce do poznawania innych ludzi? Nie ma co się ukrywać przed tym pytaniem czy udzielać wymijającej odpowiedzi. Każdy ma jakiś powód, dla którego decyduje się założyć profil na Tinderze i każdy jest dobry! Szukasz życiowej partnerki? Koleżanki na wspólne wypady na kręgle lub pizzę? A może interesują Cię tylko przelotne znajomości? Najważniejsze, abyś był gotowy do odpowiedzi na to pytanie.

Responsywność

Masz wiadomość? Świetnie! Odpowiedz na nią – po prostu. Nie zastanawiaj się długo nad pytaniem, nie myśl nad wyszukaną strategią, nie pozwól zbyt długo czekać dziewczynie na odpowiedź. Badania nad relacjami pokazują, że dźwięk powiadomienia już buduje przywiązanie do drugiej osoby. Z drugiej strony, nie bądź nachalny i daj jej czas na wiadomość do Ciebie. Z reguły, jeśli dziewczyna nie odpisuje dłużej niż jeden dzień, prawdopodobnie chce Ci dać do zrozumienia, że nie jest Tobą zainteresowana. W niewielu przypadkach może to być (niezbyt trafna) strategia zwrócenia na siebie uwagi, dlatego możesz sprawdzić i sam się przekonać.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak powinien wyglądać dobrze skonstruowany profil na Tindera dla faceta. Pamiętaj, zdjęcie i opis to podstawa, dlatego popracuj nad tym, aby były dobrze zrobione. Zastosuj kilka powyższych wskazówek i sam zobacz, jak rośnie zainteresowanie kobiet Twoją osobą.