Dlaczego dziewczyna nie odpisuje? Poznaj wszystkie możliwe powody

Każdy facet zna to uczucie. Zaangażowałeś się. Myślałeś, że coś z tego będzie. Dziewczyna nie odpisuje, lub co gorsza wyświetla wiadomości, ale je ignoruje. Czujesz się źle potraktowany? W pewnym sensie masz do tego prawo. Jednak zanim zaczniesz całą analizę warto zastanowić się nad potencjalnym powodem. Nie tylko wyciągnie Cię to z marazmu, ale przede wszystkim pozwoli uniknąć głupot.

Ty się zaangażowałeś. Dla niej to była zabawa?

Klasyczny przypadek Wertera. Jednak nie musisz skończyć, jak bohater nieszczęśliwego love story. Warto racjonalnie podejść do relacji nawiązywanych w sieci. Jasne. Łatwiej zrobić, a już trudniej wcielić to w życie. Niestety zbyt dużą wagę przywiązujemy do informacji, pozyskanych drogą internetową. Bardzo często okazuje się, że osoba po drugiej stronie ma zupełnie inny cel i wartości. Owszem potraktowała Cię przedmiotowo, ale to nie może definiować Twojej przyszłości.

Najczęściej rozpatrywanym przypadkiem jest nagłe zerwanie kontaktu. Inaczej sprawa ma się po kilku dniach. Natomiast miesiącami wymieniane wiadomości potrafią napawać faceta optymizmem, że kiedyś ujrzy swoją wybrankę serca. Tymczasem ona znika i nie zostaje nawet pantofelek. Zasadniczym problemem w tym przypadku jest brak dążenia do spotkania na żywo. Jeśli chcesz uniknąć zranienia powinieneś do tego dążyć w miarę szybko. Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością jest ważna dla każdego z was. W końcu nikt nie lubi rozczarowań.

Czy warto przejmować się nagle zerwanym kontaktem? Zwykle nigdy nie dowiesz się, jakie były przyczyny. Pewnie z tego względu to tak zawsze wszystkich nurtuje. Mimo to warto z dystansem spojrzeć na całą sytuację. Nie chce utrzymywać z Tobą kontaktu i rozwijać relacji? Wybrała paskudny sposób do zakończenia znajomości, ale nie możesz też jej zmusić do związku. Z drugiej strony w jej życiu mogła wydarzyć się przykra sytuacja. Wasza relacja nie była na tyle bliska, aby się tym dzielić. Pamiętaj, że życie pisze wiele scenariuszy. Zostaw to za sobą i idź dalej.

Czy to moja wina? Gonitwa myśli

Najgorsza myśl, jaka może do Ciebie przyjść w tym czasie, to obwinianie się za zaistniałą sytuację. Jednak pamiętaj, kto nie zachował się tutaj dojrzale. Dorośli ludzie ze sobą rozmawiają, a nagłe zerwanie kontaktu może oznaczać brak gotowości do podjęcia życiowych decyzji. Czy właśnie z taką osobą chcesz budować swoją przyszłość?

Oczami wyobraźni widziałeś ją przy swoim boku na zawsze? Niestety to były wyłącznie Twoje wyobrażenia o tej osobie. W rzeczywistości ona nie pragnęła tego samego, co Ty. Dlatego zapętlające się poczucie winy nic w tej sprawie nie zmieni. Wcześniej, czy później będziesz musiał pogodzić się z tym faktem. Dlaczego dziewczyna nie odpisuje? Bo nie może, lub nie ma ochoty kontynuować relacji. Zamartwianie się sprawą, na którą nie masz żadnego wpływu, jest bezcelowe.

dlaczego dziewczyna nie odpisuje

Dziewczyna nie odpisuje? Potencjalne powody

Powodów może być mnóstwo. Wszystko zależy od stopnia waszej zażyłości i czasu, jaki się znacie. Dużo łatwiej zakończyć świeżą relację, niż zerwać kontakt po kilku miesiącach.

  • Straciła zainteresowanie Twoją osobą. Nie jest to dobry sposób na zerwanie kontaktu. Zamiast tego powinna lojalnie uprzedzić Cię o swoich odczuciach.
  • Nie czuje, aby wasza relacja szła w dobry kierunku. Podobnie nie jest to racjonalne rozwiązanie, ale według niej ta iskra już wygasła.
  • Obawia się poważnych związków. Ten powód może być związany z jej trudnymi doświadczeniami. Być może tkwiła w toksycznym związku.
  • Nie chce spotkać się na żywo. Obawia się, że nie spełnisz jej oczekiwań, lub ona nie będzie dla Ciebie tak samo atrakcyjna, jak w mediach społecznościowych. W ten sposób chce uniknąć rozczarowania.
  • Zadałeś jej niewygodne pytania. Nie chce na nie odpowiadać, lub uważa je za niestosowne.
  • Ma zupełnie inne poczucie humoru niż Ty. Nie podobają jej się Twoje żarty.
  • Sprawdza Twoją reakcję. Być może w ten sposób sprawdza, czy zależy Ci na niej.
  • Sytuacje losowe.

Co zrobić, gdy dziewczyna nie odpisuje?

Upewnij się, że loguje się regularnie. Jeśli tak, to oznacza, że miała szansę zobaczyć Twoje wiadomości. Spróbuj też kontaktu za pośrednictwem innych środków komunikacji. W razie dłuższej ciszy, skontaktuj się z jej bliską osobą. W ten sposób upewnisz się, że przyczyną nie jest żadna sytuacja losowa.

Dziewczyna nie odpisuje dalej? Próbowałeś już wszystkiego? W takim razie będziesz musiał się z tym pogodzić. Na początku to może być bardzo trudne, a w głowie mogą pojawić się różne myśli. Zadbaj o swój komfort psychiczny i pozbądź się wszystkiego, co mogłoby przypominać Ci o niespełnionej miłości. W tym przypadku najlepszą radą jest: Czas leczy rany.

Po tych doświadczeniach będziesz silniejszy, a przy okazji bardziej ostrożny w relacjach internetowych. Być może wiele to wniesie w trakcie budowania kolejnego związku. Musisz również wiedzieć, że nie każda dziewczyna potraktuje Cię w ten sam sposób. Warto nie zamykać się na miłość i szukać dalej swojego szczęścia.

Dlaczego dziewczyna nie odpisuje na pierwszą wiadomość?

Ta sytuacja już trochę mniej łamie serducho. Mimo to nie jeden facet potrafi się załamać swoim brakiem powodzenia wśród użytkowniczek portali. W tej sytuacji powodów może być mnóstwo. Jednak warto się nad nimi nie zatrzymywać zbyt długo. W końcu nie nawiązałeś z tą dziewczyną żadnego kontaktu. Nie wiesz jaka jest, więc tworzone teorie mogą być dalekie od prawdy.

Dlaczego dziewczyna nie odpisuje na pierwszą wiadomość? Zwykle okazuje w ten sposób brak zainteresowania. Jednak pomyśl. Lepiej nie rozpoczynać relacji, która nie miałaby szans na rozwój. Kolejna sprawa to nieaktywne konto na danym portalu. Być może już od dawna nie korzysta z tej aplikacji. Wśród hipotetycznych powodów pojawia się także brak czasu, przypadek, czy sytuacja losowa. W związku z tym nie jest to sytuacja, którą należałoby się przejmować. Najlepsze rozwiązanie? Szukaj dalej! W końcu trafisz na swoją wymarzoną drugą połówkę!