Ons co to znaczy? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z tym skrótem

Ons to skrót od angielskich słów „one night stand”. Posługują się nim użytkownicy Tindera oraz innych aplikacji randkowych by zasygnalizować , jaki rodzaj relacji ich interesuje. Co to znaczy ons w takim razie? Chodzi o jednorazowa spotkanie, którego celem jest seks bez zobowiązań. Decydując się na ons zakładamy z góry, że to jednorazowa przygoda i drugi raz tej osoby najprawdopodobniej nie spotkamy.

ONS co to znaczy ? Czy warto zwracać uwagę na skrót ons?

Ze skrótem ons najczęściej można spotkać się na Tinderze. Aplikacja, wymyślona w USA, od samego początku miała pomagać ludziom w nawiązywaniu krótkotrwałych relacji erotycznych. Z czasem, kiedy wielu użytkowników zaczęło traktować ją bardziej jak „zwykły” portal randkowych, zaczęli stosować ons by zaznaczyć, jaki rodzaj spotkań ich nie interesuje.

Profile kobiet, jak i mężczyzn, którzy szukają na Tinderze spotkań typu ons dosyć łatwo rozpoznać – zdjęcia, pozy i opisy nie pozostawiają wątpliwości. W tym przypadku przesyłanie nagich fotek i rozmowy o seksie są tym, na co trzeba być przygotowanym. Często mają one na celu podgrzanie atmosfery przed spotkaniem.

Oczywiście te wszystkie reguły i oznaczenia wcale nie muszą przekładać się na praktykę. Spotkanie typu ons nie musi zakończyć się seksem, ponieważ wiele zależy tu od tego, czy obie strony w realu również przypadną sobie do gustu. Z kolei jeśli już do seksu dojdzie, wcale nie musi być to jednorazowa przygoda na jedną noc (choć trzeba się z tym liczyć).

Druga strona medalu, czyli relacje osób, które mają w opisach „no ons”, też nie musi wyglądać dokładnie tak, jak wskazywałaby na to teoria. Innymi słowy – seks na pierwszej randce jest możliwy, jeśli tylko obie strony mają na to ochotę. Istnieje też jakieś prawdopodobieństwo (lub ryzyko, zależy, jak na to spojrzymy), że spotkanie „no ons” również będziemy miało charakter jednorazowej przygody seksualnej.

co to znaczy ons

No ons – dlaczego kobiety częściej używają tego skrótu?

Nie ma co ukrywać, że zdecydowanie częściej skrót „no ons” można znaleźć w opisach dziewczyn i kobiet na Tinderze. Wygląda więc na to, że są one zdecydowanie mniej otwarte na jednorazowy seks, niż mężczyźni. Być może jest to kwestia kultury, która cały czas w kwestiach seksualnych stawia inne wymagania mężczyznom, a inne kobietom.

Za zachowanie, które w przypadku mężczyzny jest akceptowalne społecznie, a nawet pochwalane (relacje o wyłącznie seksualnym charakterze, jednorazowy seks z nowo poznaną osobą), kobietę może spotkać ostracyzm (co ciekawe, często ze strony tego samego mężczyzny, z którym umówiła się na takie spotkanie). A nawet, jeśli jej otoczenie w ten czy inny sposób nie zasygnalizuje, że zachowała się niewłaściwie, ona sama może mieć takie poczucie. To po prostu kwestia wychowania.

W tym miejscu warto jeszcze dodać, że wielu mężczyzn traktuje wszystkie dziewczyny, które mają profil na Tinderze lub w innej aplikacji randkowej (czy na portalu), jako potencjalne kandydatki na ons. Jeśli należysz do tej grupy, zapewne wiesz, o czym mówimy. W wersji „soft” chodzi o bardzo szybkie sprowadzania rozmowy na tematy seksualne – bez podtekstów i aluzji, bardzo wprost. W wersji „hard” – o wysyłanie nagich zdjęć, często już w pierwszej czy drugiej znajomości. Jeśli Ty sam, jako facet, zastanawiasz się, jak można wysłać obcej dziewczynie zdjęcie penisa – wyjaśniamy, że można. To nie urban legend.

Profile kobiet, jak i mężczyzn, którzy szukają na Tinderze spotkań typu ons dosyć łatwo rozpoznać – zdjęcia, pozy i opisy nie pozostawiają wątpliwości. W tym przypadku nagie zdjęcia i rozmowy o seksie są czym, na co trzeba być przygotowanym. Często mają one na celu podgrzania atmosfery przed spotkaniem.

Na co trzeba uważać przy ONS?

Dorosłe kobiety i dorośli mężczyźni z pewnością mają prawo do przygód na jedną noc. Warto jednak zachować minimum ostrożności. Dotyczy to obydwu stron. Warto bowiem pamiętać, że nie każdy ma wobec nas uczciwe zamiary. Zapraszając obcą osobę np. do siebie do mieszkania możemy np. zostać okradzeni. Tego typu sytuacje też, niestety, nie należą do urban legend. Dlatego warto zachować trzeźwy umysł, wybierać zaufane lokale, pilnować portfela, kluczy i telefonu, a być może również – nie zapraszać tej osoby do mieszkania.

Inną kwestią jest zadbanie o zabezpieczenie. I chodzi tu nie tylko o ciążę, ale również, może nawet przede wszystkim, o choroby przenoszone drogą płciową. Ktoś może nas zarazić, my możemy zarazić kogoś. Brzmi to mało podniecająco, ale dla własnego dobra lepiej zawczasu zadbać o dobrą prezerwatywę i… o higienę. W przeciwnym wypadku konsekwencje tej jednej nocy mogą się za nami ciągnąć jeszcze długo po jej zakończeniu.

ons co to

Inne wyrażenia?

Jeśli widząc skrót ons zastanawiałeś się, co to jest, pewnie chcesz też wiedzieć, co oznaczają inne skróty, jakie można spotkać w aplikacjach i na portalach. Są to np.:

fwb, czyli friends with benefits; to opis relacji, której celem nie jest typowy związek romantyczny, tylko związek bez zobowiązań, oparty na koleżeństwie lub przyjaźni i seksie;

– mns (multiple night stands); to oznacza, że dana osoba jest zainteresowana głównie seksem, ale nie chce, by była to przygoda tylko na jedną noc; interesuje ją coś dłuższego – ale nadal powinien być to układ bez zobowiązań;

– ltr (long-term relationship) – to oznacza, że ktoś szuka na portalu czy w aplikacji osób „na stałe”, do dłuższego związku.