Dieta na mase ! Sprawdź jedną z najskuteczniejszych na rynku!


Dieta na mase

Przyrost masy mięśniowej w połączeniu z wyrzeźbieniem dobrej, atletycznej sylwetki jest naturalnym celem każdej osoby praktykującej kulturystykę, lub fitness. Niestety zapał to nie wszystko, a mordercze treningi bez odpowiedniego jadłospisu nie zagwarantują żadnego efektu. Co więcej może okazać się, że cały Twój trud pójdzie na marne!

Ktoś mądry kiedyś powiedział ,,sylwetkę robi się w kuchni” ułożenie odpowiedniej diety jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze od samego treningu. Podczas formowania swojej wymarzonej sylwetki nie możesz zapomnieć o dobrze zbilansowanej diecie na mase, jeżeli chcesz żeby Twój trening zaowocował!

Dlaczego bez odpowiedniej diety, lub ze złą dieta na mase Twoje przyrosty mogą być dużo gorsze?

Dieta na mase musi zachowywać wysoką kaloryczność, żeby występowało zjawisko anabolizmu. Rozłożenie mikroskładników + nadwyżka kaloryczna to absolutne podstawy. Organizm jest w stanie wtedy budować mięśnie poprzez dostarczanie składników odżywczych, ograniczając równocześnie przyrosty tkanki tłuszczowej.

Jeśli w Twojej diecie na mase jest za mało białka i węglowodanów organizm może nie mieć wystarczająco energii, ani budulca żeby zbudować mięśnie. Brak zaspokojenia tych podstawowych potrzeb połączony z ciężkim treningiem może nie tylko nie przynieść efektu, ale wręcz wywołać efekt odwrotny do zamierzonego! Efektem tym jest tak zwany katabolizm czyli pisząc prościej degradacja mięśni.

Oczywiście jest to całkowite przeciwieństwo powiększania się masy mięśniowej, a odpowiada za nie najczęściej zła dieta. Jeśli jednak będziemy trzymać się prawidłowych zasad treningowych i dietetycznych możemy liczyć na pozytywne efekty bez konieczności sięgania po dodatkowe suplementy.

 

Dlaczego moja dieta na mase jest dla Ciebie dobra?

 

Kulturystyką zajmuję się już od od ponad dziesięciu lat. Zdobyłem w tym czasie ogromne doświadczenie i widziałem najróżniejsze możliwe przypadki. Naprawdę nie wiem ilu różnych ludzi na siłowni poznałem, ale można to już liczyć w setkach, a każdy z nich to tak naprawdę osobna, indywidualna historia. Widziałem ludzi, którzy z wielkim zapałem brali się za treningi, a w momencie, w którym nie mieli wyraźnych efektów szukali problemu wszędzie tam gdzie nie trzeba, albo co gorsza odpuszczali.

Widziałem ludzi, którzy ćwiczyli od lat, ale nie potrafili przeskoczyć pewnych naturalnych barier. Ci w tym momencie zazwyczaj sięgali po szkodliwe dla zdrowia środki dopingujące. Na oko osiemdziesięciu siedmiu procentach przypadków wyniki dało się poprawić przez zmianę swojej diety na mase. Wymaga to fachowej wiedzy i doświadczenia, które ja posiadam. Dobra dieta na mase to jest tak mało, a równocześnie paradoksalnie tak dużo! Zarówno przy redukcji jak i przy masowaniu najważniejszy jest odpowiedni jadłospis.

Układając dietę na mase musisz cały czas zdawać sobie sprawę z tego jak ogromne ma ona znaczenie! Każdy posiłek powinien być dobrze rozplanowany. Moim zdaniem na pewno nie będzie przesadą, jeżeli napiszę, że ponad siedemdziesiąt procent masy mięśniowej robi się w kuchni, a trening to tylko dodatek. Podczas intensywnego treningu Twoje włókna mięśniowe są nadrywane w wyniku przeciążeń. Skutkuje to tym, że po regeneracji rosną większe przygotowując się na kolejne przeciążenia.

W jaki więc sposób mięśnie mają rosnąć bez odpowiednio przygotowanej i zbilansowanej diety na mase?

Nie mają takiej możliwości! Zarówno, żeby się zregenerować jak i w ostatecznym efekcie powiększyć mięśnie wymagają odpowiedniej zawartości mikroskładników w organizmie, mikroskładniki te pełnią rolę materiału budowlanego Twoich mięśni. Dostarczenie im tego materiału jest możliwe poprzez zastosowanie odpowiedniej diety na mase mięśniową.

To naprawdę proste. Nie trzeba się truć szkodliwymi środkami dopingującymi. Wszystko można osiągnąć naturalnie! Od paru lat sprzedaję diety i prowadzę ludzi. Już nie jedna osoba była w szoku jak sama zmiana sposobu odżywiania się sprawiła, że jej wyniki poszybowały z zaskakującym tempem w górę.


masa mięśniowa

Ułożenie odpowiedniego planu, czy też jadłospisu jest absolutną podstawą jakiegokolwiek działania.
Sam pamiętam jak przez dłuższy czas miałem stagnację, nie mogłem polepszyć swoich wyników. Po zmianie sposobu żywienia mój przyrost masy mięśniowej był ponad trzy razy szybszy, a jedyne co zrobiłem to zmieniłem swoją dietę. Rozpisując dobrą dietę na mase należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Po pierwsze jeśli naprawdę zależy Ci na wzroście masy mięśniowej musisz właściwie rozłożyć niezbędne mikroskładniki takie jak: białko, cukry, węglowodany i tłuszcze. Oprócz odpowiednich proporcji wcześniej wspomnianych elementów cały jadłospis należy ułożyć tak, aby zachować nadwyżkę kaloryczną.


dobra dieta

Mam nadzieję, że już Cię przekonałem jak bardzo odpowiednio przygotowana dieta na mase może pomóc.
Chociaż teraz myślę, że słowo pomóc jest niedopowiedzeniem. Sama dieta wykona za Ciebie wręcz gigantyczną robotę! Z drugiej jednak strony musisz pamiętać, że zła dieta nie tylko może powtrzymać Cię przed osiągnięciem celu, ale również wyrządzić szkody w Twoim organizmie.

 Co nieodpowiednia dieta na mase może spowodować?

 • Najbardziej oczywistym punktem jest oczywiście stagnacja i brak przyrostów. Tutaj nie ma się nad czym rozpisywać. Jeżeli chcesz rosnąć Twoja dieta musi być dobra. Jak pisałem wcześniej poza siłownią sylwetkę robi się głównie w kuchni.
 • Złe samopoczucie ten punkt jest równie oczywisty jak stagnacja, lecz najczęściej niestety bagatelizowany. W obecnych czasach, gdzie każdy się gdzieś cały czas spieszy zagnieździło się już w naszej kulturze, że przewlekłe złe samopoczucie to bezpośredni wynik przemęczenia i jest to zjawisko całkowicie normalne. Niektórzy problem ten odnoszą nawet do pór roku! Depresja jesienna, depresja zimowa itd. Brzmi znajomo? Jasne te czynniki też pewnie maja jakiś wpływ na samopoczucie, ale zdecydowanie mniejszy niż zła dieta, a w szczególności nieumiejętne rozłożenie posiłków i makroskładników. Układając dietę na mase często staramy się na siłę wepchnąć tam jak najwięcej białka i całkowicie ściąć tłuszcze. To poważny błąd! Wszystkie makroskładniki w jakimś stopniu są dla naszego organizmu niezbędne. W tym zdrowe tłuszcze czy cukry proste. Powinniśmy je przyciąć, a nie zlikwidować co próbują robić niektórzy. Boleśnie może się to potem odbić na samopoczuciu, jak i ogólnie całym zdrowiu!
 • Zaburzenia trawienia i co pewnie bardziej Cię interesuje WCHŁANIANIA SKŁADNIKÓW POKARMOWYCH! Nieprawidłowe odżywianie, które nieodłącznie towarzyszy nieumiejętnie ułożonej diecie może upośledzić funkcjonowanie Twojego układu pokarmowego. W konsekwencji może doprowadzić to nawet do ograniczenia zdolności organizmu do prawidłowego trawienia i wchłaniania składników pokarmowych. Jeżeli do tego w Twojej diecie znajdują się mniej zdrowe rzeczy jak np. fast foody efekt ten może być wyjątkowo wyraźny. Śmieciowe jedzenia zawiera z reguły elementy antyodżywcze jak np. kwas foliowy utrudniający wchłanianie wapnia, magnezu i fosforu, a to z kolei doprowadzić może do osłabienia wytrzymałości kości co jest szczególnie nie wskazane przy uprawianiu kulturystyki i sportów siłowych. Ponadto dłuższe utrzymywanie złej diety może doprowadzić nawet do problemów z tarczycą!
 • Załamanie metaboliczne – zła dieta doprowadzić może do wyjałowienia organizmu, oraz jego przemęczenia. Organizm mając dojść złego traktowania zaczyna się buntować. Mogą wystąpić wtedy takie objawy jak: Wspominane wcześniej złe samopoczucie, nastroju pogorszenie konwersji hormonów tarczycy i zwolnienie przemiany materii. Załamanie metaboliczne bezpośrednio prowadzi nas do punktu piątego, który zostawiłem na koniec, ale który pewnie najbardziej Ciebie interesuje.
 • Wzrost tkanki tłuszczowej przy równoczesnej degradacji masy mięśniowej(katabolizm) – Skutkiem zmian metabolicznych może być gwałtowne zwolnienie naszego metabolizmu. Polega ono na tym, że makroskładniki takie jak tłuszcze dużo trudniej się przyswajają, nasz organizm na skutek bodźców dostarczonych mu złą dietą postanawia podbudować tkankę tłuszczową, żeby zmagazynować w niej energię na przyszłość. Zwolnienie metabolizmu bardzo gwałtownie obniża zapotrzebowanie energetyczne. Obniża je tak bardzo, że ze względu na naturalne łaknienie masa naszego ciała może gwałtownie skoczyć w górę. Niestety nie w postaci mięśni, a tłuszczu. „Ktokolwiek był ojcem choroby, zła dieta na pewno była jego matką” – Jest to popularne, stare przysłowie w Chinach. Oczywiście mocno przesadzone nie mniej jednak do tego co chcę Ci przekazać pasuje idealnie. Na szczęście jak już pisałem wcześniej dobra dieta ma ogromną ilość plusów. Nie dojść, że nie będzie dotyczył Cię żaden z tych problemów to jeszcze będziesz się cieszył wieloma profitami. Potrzebujesz pełnowartościowej, odpowiednio zbilansowanej i o rozsądnej kaloryczności diety.

 Co zyskasz kupując moją diete na mase?

Będziesz miał dietę zbilansowaną tak, żeby:
 • Osiągnąć dynamiczne przyrosty masy mięśniowej
 • Zwiększyć siłę mięśni
 • Zwiększyć wytrzymałość mięśni
 • Cieszyć się większą ilością energii podczas treningu. Dzięki temu będziesz osiągał tak zwaną większą ,,pompę”
 • Stworzyć wyrzeźbioną sylwetkę! Oprócz masowania przy odpowiednim treningu ta dieta jest w stanie sprawić, że równocześnie podczas przyrostów masy zaliczysz utratę tłuszczu! O katabolizmie czy obrastaniu w tłuszcz będziesz mógł zapomnieć!
 • Poprawić kondycję. Twoja ogólna kondycja rozumiana jako wydolność organizmu będzie na najwyższym poziomie możliwym do osiągnięcia naturalnie.
 • Będziesz wiedział jak dostarczać do organizmu wszystkie niezbędne makroskładniki. O pisanych wcześniej wadach złego odżywiania się takich jak katabolizm czy obrastanie w tłuszcz możesz śmiało zapomnieć!

Ludzie dieto-odporni i suplementacja – Dwa najpopularniejsze mity.

,,Na mnie dieta nie działa” – ,,Próbowałem wiele razy i nie mogę przybrać wagi”. Bardzo wiele osób pisze, że pomimo iż przykładają się do treningów, mają porządną dietę to nie są w stanie przybrać na wadze. Czy faktycznie istnieją ludzie, na których żadna dieta nie podziała? Na szczęście odpowiedź brzmi nie. To mit. Ludzie, którzy są ektomorfikami faktycznie mogą mieć problemy przy przybraniu większej ilości kilogramów. Wynika to z bardzo szybkiej przemiany materii jaką zostali przez naturę obdarzeni. Istnieją produkty spożywcze umożliwiające sztuczne opóźnienie metabolizmu. Opisywałem, że jest to możliwe pisząc o złej diecie. W tym przypadku, akurat wyjątkowo efekt ten jest korzystny i pomaga zbudować większą masę ciała. Jeśli więc z powodu ektomirficznej budowy ciała nie inwestowałeś nigdy w dobrą diete na mase mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Na spokojnie możesz, a nawet powinieneś to zrobić.

Osoba z odpowiednim doświadczeniem jest w stanie skutecznie rozwiązać Twoje problemy, a co za tym idzie będziesz bliżej zbudowania swojej upragnionej sylwetki. Pamiętaj, że nie istnieje coś takiego jak organizm uodporniony na diete na mase. Jeśli dłuższy czas trenowałeś, stosowałeś dietę, a mimo to nie masz żadnych efektów powodem nie jest fakt, że jesteś odporny na dietę, a to że dieta ta jest źle skonstruowana. Najpewniej w takim wypadku dieta, z której korzystasz jest zbilansowana w sposób nie właściwy i nie zapewnia odpowiedniej podaży energii adekwatnej do Twojego organizmu.

Wiele osób wierzy darmowym dietom umieszczonym na forach i stronach internetowych. Prawda jest taka, że z takimi dietami jest jak z bukmacherką. Nigdy nie masz pewności czy dieta jest poprawna. Jeżeli nie jesteś dietetykiem i nie masz ochoty równocześnie czytać setek książek dotyczących funkcjonowania organizmu człowieka polecam jednak skorzystać ze sprawdzonych metod i kupić dietę od fachowcy. Niestety, ale za jakość trzeba płacić. Stare powiedzenie choć cały czas aktualne. Nie mniej jednak mam też dobre wieści, jeśli chodzi o koszty masowania! W następnym micie numer dwa rozprawimy się z suplementami.

Suplementacja jest niezbędna, aby zbudować odpowiednią sylwetkę. Jest to oczywiście nie prawda, a jednak jest to nagminnie pojawiający się frazes czy to na forach sportowych czy kanałach poświęconych kulturystyce. Niektórzy z nich wprost twierdzą, że dieta na mase nie wspierana odpowiednią suplementacją nie przyniesie wymiernych efektów. Tak naprawdę twierdzenia te są nieprawdziwe. Suplementy to nie są magiczne tabletki, które za Ciebie wszystko załatwią. Są to gotowe zestawy witamin i makroskładników tak, żeby pomóc Ci w treningi i trzymaniu diety. Nie mniej jednak wszystko czego potrzebujesz, żeby zacząć rosnąć to odpowiednio zbilansowana dieta i trening.

Suplementacja do diety na mase nie jest w żadnym wypadku potrzebna, a już na pewno nie jest niezbędna. Na pewno pomaga, ale nie jest to pomoc bez której człowiek nie jest w stanie sobie poradzić. Moim zdaniem suplementacja jest dodatkowym wspomagaczem. Oznacza to, że nie jest warunkiem koniecznym, żeby dieta na przyrost masy mięśniowej zaczęła odnosić jakieś efekty. Suplementacja to potężny biznes, za którym stoją nie mniejsze machiny marketingowe. Sporo mitów się wokół nich zebrało na wskutek prowadzonych z każdej strony działań marketingowy nie mniej jednak zasady są jak w telewizji. To tylko reklamy, nie można brać ich w stu procentach na poważnie.

Jak ostatecznie wygląda proces budowania masy mięśniowej?

Kształtowanie swojej sylwetki i budowanie masy mięśniowej to nie jest coś co można zrobić w dwa dni nie mając żadnej wiedzy. Jest to skomplikowany proces, a jego przebieg zależy od wielu zmiennych. Najpoważniejszymi zmiennymi warunkującymi Twój sukces, a co za tym idzie wymarzoną sylwetkę są:

 • Dobrze zbilansowana dieta
 • Prawidłowy trening

Tylko łącząc te czynniki i dodając jeszcze do nich zapał i samozaparcie jesteś w stanie osiągnąć sukces. Poświęć czas na naukę techniki. Około 20% sukcesu powoduje trening. No i najważniejsze. Jeżeli chcesz mieć dobrą dietę na mase pamiętaj, że wysoka jakość ma swoją cenę, a materiały darmowe mogą okazać się szkodliwe dla Twojego zdrowia i nie przynieść oczekiwanych efektów. Moim zdaniem, jeżeli nie jesteś dietetykiem i nie potrafisz sam dobrze ułożyć diety to powinien jednak poprosić o pomoc tych co się na tym znają. Pewnie, że nie jest to darmowe, ale czy naprawdę to właśnie zdrowie jest rzeczą, na której chcesz oszczędzić?

,,Rozumiem jednak, że może nie jesteś pewny czy warto, może jesteś młody i nie masz za dużo pieniędzy, a może po prostu masz dużo innych wydatków. Tracę na tym, ale postanowiłem zrobić rabat 20% na moje diety. Okazja potrwa jeszcze jakiś czas, ale wieczna nie będzie!