Zerwała z Toba dziewczyna

Zerwała z Tobą dziewczyna, ale nie wiesz dlaczego? Zapoznaj się z tym krótkim artykułem, który jest swoistym wprowadzeniem do naszego poradnika!

Szczegółowo opisujemy tutaj problemy nowoczesnych mężczyzn w relacjach damsko-męskich. Na wstępie warto zaznaczyć, że wszelkie informacje dostępne w naszym poradniku były gromadzone poprzez liczne ankiety, opinie psychologów oraz artykuły i badania naukowe.

Rozpoznanie przyczyny odejścia naszej drugiej połówki z reguły to proces nie tyle skomplikowany jak po prostu wymagający dogłębnej analizy. Z czego to wynika? Z faktu, że w związku większość z nas często akceptuje wady naszego partnera lub nie zwraca na pewne zachowania uwagi przez pryzmat związku. Po pewnym czasie kiedy zaczyna się związek sypać, rozmowy nie wyglądają tak jak dawniej a głównie prowadzą do kłótni. Tak czasem po prostu już bywa, niektóre związki się wypalają w chwili gdy jedna ze stron po prostu już nie jest w stanie akceptować wad drugiej.

Zadanie dla Ciebie! trzymaj ze sobą kartkę bądź notes oraz długopis i zapisuj gdy tylko wpadnie Ci do głowy kolejna myśl.

Czego dotyczyć mają notatki? Przede wszystkim postaraj się wypisać wszystkie małe i wielkie rzeczy, które denerwowały Twoją druga połówkę. Mogą być to np. porozrzucane, brudne skarpety na podłodze, niezmywanie naczyń, utrzymywanie złej higieny osobistej, ale także niekończące użalanie się nad sobą. Postaraj się wszystko zapisywać tak by mieć konkretne dane, które pomogą Ci pracować nad swoim charakterem.

Kolejnym zadaniem będzie wypisanie pozytywnych cech Twojego charakteru, które doceniała kobieta, z która byłeś w związku. Tutaj postaraj się również wypisać wszystko, nawet najmniejsze rzeczy, które były docenione. Jest to bardzo ważny element naszej układanki, w której znajdziesz odpowiedz na pytanie jak wrócić do byłej oraz jak uratować związek.

Po wypisaniu pozytywów, wad i cech naszego charakteru musimy, przejść do analizy, czyli dlaczego w taki sposób się zachowaliśmy oraz co nami kierowało. Ważne jest zrozumienie problemu od podstaw oraz powodów, jakie nami kierowały w danej sytuacji. Bez względu jak błahe są to powody, warto je przeanalizować by postarać się spojrzeć na problem z każdej możliwej strony.

Jak to zrobić krok po kroku? Przyjmijmy, że Twoim negatywnym zachowaniem, z perspektywy byłej dziewczyny było ciągle przesiadywanie na komputerze. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego? Czy za mało czasu poświęcałeś na wspólne wyjścia? Może po prostu za mało uwagi poświęcałeś jej, gdy była tuż obok i desperacko pragnęła nawet tylko spojrzenia. Możliwe także, że po prostu poświęcałeś zbyt dużo czasu na nierealistyczny świat gier komputerowych, przez co totalnie zniszczyłeś sobie prawdziwe życie, straciłeś prace lub dochody, które były kluczowe do utrzymania rodziny lub relacji.

Dobrą radą, która często można usłyszeć od psychologów i specjalistów to przede wszystkim nie śpiesz się!

Bez znaczenia czy dziewczyna zostawiła Cię wczoraj, tydzień temu czy miesiąc. Raz rozpoczęta relacja zawsze może zakwitnąć na nowo. Nie bez powodu istnieje bardzo popularne powiedzenie „one zawsze wracają”. Kobiety takie już są, czasem potrzebują czasu by przeanalizować sobie tak jak Ty teraz, plusy oraz minusy waszego związku. Warto mieć na uwadze, że kobiety nie kierują się logiką, działają one bardzo emocjonalnie i większość decyzji właśnie podejmują pod wpływem bodźca emocjonalnego. Kolejnym punktem z bardzo wielu jest rozpoznanie i zrozumienie, choć w części jak myślała nasza dziewczyna. Często mówiła o założeniu rodziny, dzieciach czy wspólnym mieszkaniu? To jest znak, na który mogłeś nie zareagować przez długi czas co doprowadziło do reakcji ze strony ukochanej czyli do odejścia. Oczywiście jest to tylko przykład a tylko Ty wiesz, czego Twoja kobieta pragnęła najbardziej, prawda?

Odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego kobiety są tak emocjonalnymi istotami.

Dlaczego łatwiej jest je zaspokoić emocjonalnie oraz rozwścieczyć. Kobiety o wiele łatwiej można wyprowadzić z równowagi niż mężczyznę, ale tez o wiele łatwiej jest jej sprawić radość lub wzruszyć. Kobiety patrzą na wygląd, ale tak jak wspomnieliśmy, kierują się emocjami. Dlatego partner, który będzie niższy, ale będzie potrafić rozśmieszyć dziewczynę swoimi dowcipami czy zachowaniem, będzie o wiele ciekawszym kandydatem z perspektywy kobiety na długotrwały związek.

Kobiety u swojego partnera przede wszystkim poszukują mężczyzny, który poprowadzi je przez życie a one będą stanowić formę dodatku do życia mężczyzny. Nie twierdzimy, że kobiety nie radzą sobie w pojedynkę jednak stanowczo większość kobiet potrzebuje trochę więcej wsparcia z zewnątrz. Nie lubią one podejmować decyzji jednak uwielbiają mieć na nie kluczowy wpływ. Chcą, aby mężczyzna domyślił się czego chce kobieta a to wcale nie jest takie trudne. Wszystko, co doprowadzić nas może na trop opisujemy w naszym obszernym poradniku. W tym krótkim artykule skupmy się jednak bardziej na ogólnikach. Kobieta potrzebuje mężczyzny, który będzie odpowiedzialny, troskliwy, kochający i stanowczy. Jednocześnie dziewczyna oczekuje podświadomie od Ciebie ciągłych niespodzianek, które zagwarantują jej potężną dawkę emocji.

Podsumowanie

Pamiętaj, że kobiety nie lubią rutyny, kobiety pragną niespodzianek nawet w formie zwykłego kwiatka co jakiś czas, który stanowczo poprawi im humor nawet w najgorszym dniu i może doprowadzić ukochaną nawet do łez wywołanych radością. Tak emocjonalnymi istotami właśnie są kobiety. Jeżeli chcesz poznać kolejne powody, przez jakie mogła zostawić Cię dziewczyna oraz chcesz wiedzieć jak wrócić do byłej dziewczyny. Nie zwlekaj i zapoznaj się z pełną treścią naszego poradnika.