Strategia push and pull

Znasz to uczucie, kiedy partnerka Cię uwodzi, a za chwilę ignoruje; śmieje się z Tobą, a potem z Ciebie; muska Cię po ramionach, a następnie gwałtownie się odsuwa? Tak, na tym właśnie polega strategia „push and pull”. Poznaj tę metodę i zdobądź kobietę swoich marzeń!

Push and pull – co to znaczy?

Co to jest push and pull? Tłumacząc z języka z angielskiego, jest to metoda „przyciągania i odpychania”, która polega za prowadzeniu błyskotliwej gry z partnerką; wzbudzaniu jej zainteresowania i przyciągania uwagi, aby za chwilę lekko ją odepchnąć, poskromić i ostudzić nieco zapał.

Jako ciekawostkę warto dodać, że jest to metoda stosowana również w relacjach biznesowych, np. w marketingu, a jej schemat wygląda następująco: przyciągnięcie – odpuszczenie / odepchnięcie – przyciągnięcie. Bardzo ważne, aby po elemencie odepchnięcia, pojawiło się ponowne przyciągnięcie, bo potęguje ono przyjemne uczucie: zainteresowania, zauroczenia, fascynacji, zaopiekowania.

Umiejętne stosowanie tej strategii polega na wyważeniu dynamiki ciepło-zimno i budowaniu napięcia w relacji damsko-męskiej. Jak stosować push and pull w praktyce? Poznaj kilka naszych sposobów!

Miłe dogryzanie

Odpowiedni dobór słów to najbardziej oczywisty sposób na „przyciągnięcie i odepchnięcie” partnerki. Jeśli ze sobą rozmawiacie, możesz się z nią słownie podroczyć, humorystycznie jej dogryźć, zażartować z niej. Pamiętaj, że takie działanie musi zakończyć się komplementem w jej stronę. Przykładowy tekst: „Wiesz, nie jesteś w moim typie, preferuję cięższe kobiety, brakuje Ci jakiś 80 kilo”. Ale jeśli jesteś zainteresowana, to umów się ze mną na kolację i pomogę Ci nadrobić zaległości” albo „Wow, jesteś naprawdę piękna, ale wybacz nie umawiam się z takimi kobietami”.

Cisza przed burzą

Jesteście na etapie pisania ze sobą? W tekście również możesz zastosować push and pull. Pozwól jej chwilę poczekać na Twoją odpowiedź – będzie zniecierpliwiona, a wiadomość od Ciebie wywoła w niej przyjemne uczucie spełnienia, że jednak odpisałeś. Ona się rozpisała? Napisz kulturalnie, że musisz kończyć i wymyśl dobry pretekst. Po kilku godzinach napisz do niej ponownie. I Ty możesz rozpocząć konwersację, zaczynając od komplementu w jej stronę („Myślałem o Tobie, tęskniłem”), po czym urwij kontakt na maksymalnie 24 godziny. Po tym czasie, ponownie się do niej odezwij i jeśli będzie kontakt z jej strony, pisz z nią do skutku lub w końcu zaproś na randkę.

Otocz się pięknymi kobietami

jak stosować push and pull

Macie się spotkać w gronie znajomych lub na imprezie? Przyjdź z piękną kobietą – koleżanką czy kuzynką i poproś, aby się naprawdę wystroiła. To wzbudzi w niej lekkie uczucie zazdrości i przedstawi Ciebie w intrygującym dla niej świetle. Kobiety bywają zazdrosne o inne atrakcyjne kobiety w towarzystwie, dlatego warto poprosić o pomoc nawet siostrę. Nie polecamy wzbudzania zazdrości kosztem zupełnie trzeciej osoby czy zauroczonej w Tobie dziewczyny, bo taki trójkąt się po prostu nie uda i każda ze stron będzie się czuła poszkodowana.

Wszystko zależy od Ciebie

Tak naprawdę, jak rozegrasz strategię push and pull zależy tak naprawdę od Ciebie. Nie ulega wątpliwości, że musisz być pewny siebie i wiedzieć, co robisz, nie możesz się w trakcie pogubić. Kobiety uwielbiają zdecydowanych mężczyzn, a czasem wręcz aroganckich i cwaniakowatych. Ale we wszystkim należy zachować umiar.

Aby umiejętnie zastosować push and pull, należy właściwie wywarzyć emocje. Trzeba po mistrzowsku wysyłać sprzeczne sygnały, wzbudzić uczucia kobiety, a następnie je ostudzić, aby ponownie je wzniecić. To wirtuozerska gra mężczyzny niedostępnego i atrakcyjnego, który w końcu porywa kobietę w ramiona.

Co to jest push and pull? To swojego rodzaju flirt, czubienie się, końskie zaloty, prowadzone w nieprzewidywalny sposób. Ona nie jest pewna, jakie są Twoje zamiary i czego chcesz. To właśnie wzbudza jej zainteresowanie i sprawia, że zaczyna o Tobie myśleć w kategoriach mężczyzny, a nawet inwestować swoje emocje, a to już są podstawy zauroczenia.

Dlaczego warto stosować push and pull?

Strategia push and pull może wydawać się techniką manipulacji i w rzeczywistości ma coś z nią wspólnego. Nie oznacza jednak, że musi być prowadzona w nieuczciwy sposób. Fakt, że zastosujesz tę metodę, pokaże, że nie czujesz się onieśmielony, masz pazura, jaja i poczucie własnej wartości. Kobiet nie pociągają mężczyźni o niskim samopoczuciu, zaniedbani, pełni kompleksów. W biologii, świecie zwierząt, takie zachowania są naturalne – aby przyciągnąć do siebie samicę, samiec kąsa, drapie, puszy się, rozkłada pióra. Dlatego jeśli nie czujesz się na siłach, aby stosować push and pull, najpierw popracuj nad zbudowaniem pewności siebie, swojej atrakcyjności i wizerunku.

Możesz też dodać odrobinę humoru do strategii. Pokażesz się wtedy od zabawnej i pozytywnej strony, a to przyciąga uwagę kobiet. Zobaczysz też, czy ona lubi się śmiać i ma dystans do rzeczywistości. To ważne w perspektywie budowania stałego związku. Pozwoli Ci dostrzec, czy na pewno lubisz dziewczynę, którą zamierzasz poderwać.

Czego się wystrzegać?

Pamiętaj, że jak każda metoda, również push and pull nieumiejętnie zastosowana może obnażyć Twoje słabości. Nie zgrywaj pozera – jeśli z natury jesteś nieśmiały, czerwienisz się w damskim towarzystwie, kobieta w moment Cię rozgryzie, a Twoje zagrywki będą dla niej sztuczne. Nie bądź też chamski – postaraj się tak wyważyć element „odepchnięcia”, aby nie urazić i nie skrzywdzić dziewczyny. Jeśli tak się zdarzyło, szczerze ją przeproś i raczej nie kontynuuj tej metody podrywu – być może w jej przypadku po prostu się nie sprawdzi lub za mocno zagrałeś. Unikaj bezczelności – nie podrywaj w oczywisty sposób innych dziewczyn i nie proponuj im seksu. To nie są zagrywki, które lubią kobiety, takie zachowania przeważnie je odrzucają.

Nie da się ukryć, że pomimo wielu zalet i wad, metoda push and pull jest dosyć skuteczna w budowaniu zainteresowania kobiety, dlatego wielu mężczyzn ją stosuje. Nie da się również ukryć, że niejeden otrzymał za to liścia. Ale – powiedzmy sobie po męsku – takie są koszty ryzyka, a kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.