Oznaki zainteresowania dziewczyny

Uśmiechnęła się? Zagadała do Ciebie? Poprosiła Cię o przysługę? To jeszcze nic nie znaczy! Kobiety mają naturalny urok i wrodzony talent do uprzejmości. Czy wiesz jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania? Potrafisz rozpoznać sygnały zainteresowania przez kobietę? Jeszcze nie? Koniecznie przeczytaj najbardziej oczywiste oznaki zainteresowania dziewczyny Twoją osobą, abyś nie pomylił ich z naturalną uprzejmością.

Gdy mężczyzna podoba się kobiecie, będzie ona wysyłać mu nieoczywiste znaki. Będzie robić to, co w potocznym języku nazywane jest „wdzięczeniem się”, choć nie będą to wyraźne sygnały. Po czym poznać, że dziewczyna jest zainteresowana? Zwróć uwagę na drobne gesty – głębokie spojrzenie, subtelnie poprawione włosy, założona noga na nogę. To naturalny język ciała używany do damsko-męskich komunikatów, sygnały zainteresowania wysyłane przez kobietę.

Sygnały zainteresowania wysyłane przez kobietę

Skoro już o języku ciała mowa, to zwróć uwagę na uśmiech. Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek dysponuje różnymi uśmiechami. Kobieta potrafi się uśmiechać zalotnie, szeroko, unosić jedynie kąciki ust. Jednak, jeśli dopiero się poznaliście, a ona często uśmiecha się w Twoją stronę, to jest to oznaka sympatii. Dobra wskazówka? I Ty się do niej uśmiechaj oraz prowokuj sytuacje, w których będzie Wam dopisywać dobry humor – badania pokazują, że osoby uznawane za pozytywne przyciągają do siebie towarzystwo i wzbudzają zaufanie.

sygnały zainteresowania wysyłane przez kobietę

Zwróć uwagę na sposób jej mówienia i na słowa. Jeśli ma miły ton głosu, słyszysz, że nim moduluje, jej barwa jest przyjemna dla ucha, to znaczy że kryje się za tym zainteresowanie kobiety Twoją osobą. Ważne jest też to, co mówi – opowiada o sobie w superlatywach, dzieli się swoimi doświadczeniami i przygodami, to również jest sygnał w Twoją stronę. Trafiłeś na odważną kobietę, która wysyła sygnały zainteresowania? Być może to ona powie Ci jakiś komplement lub da wyraźny znak, że jest gotowa przyjąć Twoje zaproszenie na randkę. Lepiej, abyś dobrze go odczytał i wykorzystał swoją szansę.

Jeśli zgodziła się na spotkanie z Tobą lub spotykacie się w szerszym gronie, ubiór będzie zdradzać jej uczucia względem Ciebie. Kobieta postara się ubrać atrakcyjnie i podkreślić swoje kobiece atuty. Wybierze kolory, które uważane są za seksowne: czerń, czerwień, beż, ale też biel. Już samo obuwie mówi, jaki kobieta ma stosunek względem osoby, z którą się spotyka. Proste – jeśli dziewczyna założyła luźne dżinsy, długi sweter i trampki, to raczej traktuje Waszą relację koleżeńsko (choć są też wyjątki). Buty za wysokim obcasie podkreślają kobiecą sylwetkę i dlatego dziewczyny ubierają je na wyjścia, chociaż noszą je również na co dzień.

Niezależnie od tego, czy znacie się tydzień czy macie już kilka spotkań za Wami, fakt, że ona chce Cię przedstawić swoim znajomym działa na Twoją korzyść i jest wyraźnym sygnałem, że traktuje Waszą relację poważnie. Nie chciałaby Cię przedstawiać nikomu, gdybyś był jej zupełnie obojętny. Dlatego na hasło „chodź, poznasz moich znajomych” nie reaguj w negatywny sposób, ale też nie staraj się na siłę im przypodobać, bo od razu wyczują Twoje pozerstwo. Z jej strony to sygnał zainteresowania i chęć pogłębienia Waszej znajomości.

Nic się nie przejmuj, jeśli nie potrafisz odróżnić uprzejmości od zainteresowania. Jeśli kobieta Ci się podoba, Twój mózg automatycznie odczytuje jej życzliwość jako formę zwrócenia Twojej uwagi. Życzliwość odróżnisz w prosty sposób: jeśli dziewczyna ma sprawę, to będzie chciała ją po prostu załatwić, podziękuje i na tym zakończy się Wasz kontakt. Nie będzie ona wchodzić na inne tematy w rozmowie czy dopytywać Cię o sprawy osobiste. Jeśli rozmawiacie na imprezie lub jesteście w sytuacji, która może zostać uznana za dwuznaczną, wyjdzie do łazienki… i już do Ciebie nie wróci. Wręcz może Cię unikać, co w jej języku oznacza: „chciałam być dla Ciebie miła, ale widocznie inaczej to zrozumiałeś”.

Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania

Jedna z najprostszych metod, jak odróżnić kobiecą uprzejmość od zainteresowania jest kwestia chęci spotkania. Uprzejma dziewczyna zawsze odpisze na Twoją wiadomość, ale nigdy się z Tobą nie spotka, bo dla niej będzie to przekroczenie właśnie tej naturalnej granicy grzeczności względem Ciebie. Wszystko zależy oczywiście od znajomości, jaka Was łączy, ale jeśli tylko ze sobą piszecie i ona konsekwentnie odmawia spotkania lub znajduje jakieś wymówki… daruj sobie.

Chcesz odróżnić uprzejmość od zainteresowania, a już zrobiłeś kilka kroków w jej stronę? Bądź cierpliwy i poczekaj na jej ruch. Kilka dni ciszy nie zawsze oznacza koniec relacji, kobieta jeszcze może Cię zaskoczyć i przypomnieć o sobie. Jeśli tak się dzieje, to już jest sygnał sympatii wysyłany prze kobietę, dlatego warto go wykorzystać na Twoją korzyść. Mijają kolejne dni i nic się nie dzieje? To może oznaczać, że dziewczyna, którą poznałeś, była dla Ciebie po prostu miła, ale nie jest Tobą zainteresowana w taki sposób, jaki Ty byś chciał. Odpuść więc dalszy kontakt z nią.

Po czym poznać że dziewczyna jest zainteresowana

Są jednak pewne wyraźne sygnały zainteresowania wysyłane przez kobietę. Jeśli dziewczyna przekracza granicę ciała, czyli sama decyduje się, aby Cię dotknąć w rękę, klepnąć w ramię, musnąć po twarzy, to znaczy, że jest zainteresowana dalszym kontaktem z Tobą. Ale Ty bądź ostrożny z przekraczaniem jej granic! Delikatne dotknięcia z jej strony nie znaczy, że od razu proponuje Ci seks! Zachowaj się jak gentleman i odwzajemnij jej dotyk w podobny sposób.

Czy już wiesz, po czym poznać, że dziewczyna jest szczerze zainteresowana? Jeśli chcesz poznać, czy kobieta wysyła te sygnały, musisz wziąć pod uwagę i interpretować wiele elementów, czytać między wierszami, rozszyfrować mowę ciała. Oznaki zainteresowania dziewczyny są zazwyczaj złożone, co znaczy, że używa ona kilka wabików, aby zwrócić uwagę mężczyzny i przyciągnąć go do siebie. Jeśli czujesz, że flirtuje z Tobą, wysyła Ci dwuznaczne sygnały i trwa to już jakiś czas, to znaczy, że chciałaby, abyście lepiej się poznali. Kobiety potrafią być bardzo uprzejme i kulturalne, ale jeśli po kilku spotkaniach czujesz, że oboje naprawdę świetnie czujecie się w swoim towarzystwie, to znak, że pora pogłębić znajomość.