O czym rozmawiać z dziewczyną ?

Zgodziła się na spotkanie, wybrałeś ekstra miejsce, siadacie i… nastała niezręczna cisza. Krępujesz się? Boisz się zagaić? Nie wiesz, o czym rozmawiać z dziewczyną? Sprawdź naszą listę. Oto 7 najlepszych tematów, o czym można rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu!

Najlepsze tematy do rozmów z dziewczyną

Podróże

Podróże to zawsze wdzięczny temat do rozmów, na który można rozmawiać z kobietą. Możesz ją podpytać, czy lubi podróżować oraz gdzie najchętniej jeździ, a także sam opowiedzieć o swoich wojażach. Basen, hotel, słońce, plaża, drinki, niezapomniane doświadczenia, nowopoznani ludzie – to niewyczerpane źródło towarzyskich dyskusji. Z pewnością oboje skrywacie jakieś ciekawe wspomnienia, o których warto opowiedzieć. Rozmowę można zagaić w prosty sposób, być może już na zdjęciu, na którym ją widziałeś, dostrzegłeś palmy w tle. Zapytaj, gdzie zdjęcie było zrobione!

Studia

Beztroskie życie, luźny stosunek do nauki, nowe przyjaźnie – z tym kojarzą się studia. Możesz zapytać, na jakiej uczelni studiowała, jaki kierunek i dlaczego akurat ten. Jeśli czasy studenckie wydają Ci się nudnym tematem, to tylko z pozoru. O tym naprawdę warto rozmawiać z dziewczyną. Nie tylko wypełni Wam czas, ale zobaczysz też, jak ambitna jest Twoja rozmówczyni. Będziesz mógł ocenić, czy to typ naukowca, kujonki, analityka czy po prostu prawdziwy talent. To bezpieczny temat do rozmów z dziewczyną na pierwszym spotkaniu.

Kuchnia

Jedzenie nie tylko zaspokaja najbardziej podstawową potrzebę, ale również jest bardzo przyjemne i potrafi być afrodyzjakiem. Świetnym punktem odniesienia może być to, co macie na talerzu w chwili spotkania, jeśli umówiliście się na kolacje. Zapytaj, jaką lubi kuchnię: włoską, francuską, azjatycką, amerykańską czy meksykańską. Jeśli gotujesz, możesz również o tym wspomnieć i ją zaprosić na swoje popisowe danie. O tym można rozmawiać z dziewczyną, bo nawet jeśli rozmowa zejdzie na wątek przyprawiania, przyrządzania, miksowania, to w kuchni ludzie potrafią się naprawdę do siebie zbliżyć.

Imprezy

Chcecie się lepiej poznać? Koniecznie idźcie razem na imprezę! Ale wcześniej upewnij się, jakiego typu imprezy lubi. Zapytaj, czy woli spędzać czas na parkiecie czy lubuje się w wyszukanych smakach trunków? Jeśli tańczy, podpytaj, jaki typ muzyki pozytywnie ją nakręca. Niezależnie od preferencji, można rozmawiać z dziewczyną o różnych śmiesznych przygodach, które wydarzyły się na imprezach. Ale uważaj, mocne historie zachowaj dla siebie, to nie jest dobry kierunek do rozmów z dziewczyną!

o czym można rozmawiać z dziewczyną

Znajomi

Może wyjdzie to z rozmowy, a może będziesz musiał ją podpytać – kim są jej znajomi i w jaki sposób spędza z nimi czas. Są to znajomi ze szkoły, studiów, z pracy? Dowiedz się, czy łączą ich wspólne zainteresowania, jak często się widują i co lubią razem robić. Będziesz wiedzieć, w jakim kręgu się obraca i jakie ma relacje z innymi ludźmi. Woli towarzystwo swoich przyjaciółek czy może preferuje męskie grono? Zależnie od tego, dalej już będziesz wiedzieć, o czym rozmawiać z tą dziewczyną. Uwaga! Juz na tym etapie może wspomnieć o swojej mamie, która może być jej przyjaciółką. Bądź czujny!

Sport

O tym warto rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu! Nie od dziś wiadomo, że sport podnosi poziom endorfin w organizmie, a już sama rozmowa o nim wprowadza mózg na przyjemne fale. Pogadajcie o tym, jakiego typu sport uprawiacie, gdzie uczęszczacie na treningi, koniecznie pokażcie sobie zdjęcia. Pochwal się, jeśli specjalizujesz się w jakieś dyscyplinie – rower, bieg, a może po prostu siłownia. Fakt, że pracujesz nad swoją sylwetką z pewnością zwróci uwagę kobiety.

Zainteresowania

O zainteresowaniach zawsze należy rozmawiać z dziewczyną, szczególnie na pierwszym spotkaniu, jeśli jeszcze dobrze się nie znacie. Dziś można mieć mnóstwo zainteresowań i są to punkty wspólne, które łączą ludzi. To, co ona lubi robić w wolnym czasie, zależy od jej temperamentu, ale jest też kluczowe dla Waszej przyszłej relacji. Fascynuje ją literatura, kino, teatr? Spędza czas na przeglądaniu najnowszych trendów mody, uprawianiu sportu lub tańczy? Praca też może być jej pasją, więc możesz porozmawiać z dziewczyną, gdzie pracuje. Podziel się swoimi zainteresowaniami i pozwól jej poznać Twój świat. Powiedz jej, czym Ty się interesujesz i postaraj się zaimponować jej wiedzą w danym temacie.

To lista tematów, o których warto pogadać na randce. Pamiętaj także o odpowiednim tonie (spokojnym, wyważonym, opanowanym) oraz postawie (pewnej siebie, wyprostowanej sylwetce). Utrzymuj kontakt wzrokowy i uśmiechaj się.

Nadal masz wątpliwości? Wciąż nie wiesz, o czym rozmawiać z dziewczyną?

Podpowiemy Ci również, jakich tematów do rozmowy powinieneś (absolutnie) unikać.

Są takie sprawy, których lepiej po prostu nie poruszać: polityka, pogoda, praca (jako osobny temat), religia, relacje rodzinne, poprzednie związki. To są wątki, o których można rozmawiać z dziewczyną dopiero, gdy relacja jest w jakiś sposób zaawansowana i zbudowaliście nić porozumienia między Wami. Takie rozmowy na pierwszym czy drugim spotkaniu to stąpanie po cienkim lodzie. Tematy te są uważane za nudne (jak pogoda) czy wprowadzające do burzliwej dyskusji, a nawet kłótni. A tego z pewnością chcesz uniknąć!

Jeśli wybraliście się na wspólną kolację, postaraj się również nie opisywać czy komentować otoczenia, w którym aktualnie się znajdujecie. Kelner jest niemiły? Jedzenie nie do końca Ci smakuje? Pohamuj się i powstrzymaj nerwy na uwięzi. Tym razem nie wykłócaj się, nie obgaduj, tylko zachowaj opinię dla siebie. Inaczej jednak zachowasz się, kiedy to dziewczyna skarży się na niesmaczne lub zimne danie. Stań w jej obronie, ale zrób to na tyle kulturalnie i skutecznie, aby jej zaimponować, a nie zrazić ją do siebie czy zawstydzić.

Teraz już wiesz, jak i o czym rozmawiać z dziewczyną. Łap telefon w dłoń i zapraszaj ją na randkę! Nie ma co się obawiać, że zabraknie wątków do rozmów – jeśli będzie między Wami to „coś”, tematy nasuną się same i przyjemnych dyskusji nie będzie końca. Do dzieła!