Jak znaleźć dziewczynę – krótki poradnik

Jeśli od dłuższego czasu zadajesz sobie pytanie, jak znaleźć dziewczynę, ale ciągle pozostajesz sam – przeczytaj nasz krótki poradnik. To kilka prostych wskazówek, dzięki którym zwiększysz swoją szansę na sukces.

Jak znaleźć dziewczynę? Wychodź do ludzi nawiązuj relacje

Skoro zadajesz pytanie, jak znaleźć dziewczynę, zakładamy, że w Twoim otoczeniu jest ich po prostu bardzo mało. Dlatego warto, byś poszerzył grono swoich znajomych płci żeńskiej. Zwiększając liczbę dziewczyn/kobiet w Twoim otoczeniu, zwiększasz swoje szanse na znalezienie tej właściwej. Nawet jeśli nie będzie jej wśród tych, które poznasz jako pierwsze, zaczniesz się częściej obracać w ich gronie. Poznawać koleżanki koleżanek itd. Mamy nadzieje, że wiesz już, o co chodzi…

Relacje z większa liczbą dziewczyn zaowocują też tym, że zyskujesz obycie w kontaktach nimi. Wtedy, widząc atrakcyjną dziewczynę/kobietę, nie będzie Ci groziło, że – mówiąc kolokwialnie – zapomnisz języka w gębie. Z drugiej strony nie będziesz też starać się nadmiernie, tak jakby rozmowa z przedstawicielką płci pięknej była dla Ciebie czymś wyjątkowym.

Gdzie można poznać dziewczyny?

Większość poradników pt. „jak znaleźć dziewczynę” mówić o tym, by zacząć bywać tam, gdzie bywają one. To dobry trop, ale uwaga – łatwo z tym przegiąć. Nie zapisuj się na zajęcia, które Cię kompletnie nie interesują tylko dlatego, że wiesz, że będzie tam dużo dziewczyn/kobiet. A jak już się zapiszesz, nie ciesz się, że jesteś tam jedynym facetem. Ani tym bardziej nie zachowuj się w sposób, który jednoznacznie wskaże, jaki jest Twój cel. Dziewczyny natychmiast to wyczują.

Kółka zainteresowań, wolontariat

Zamiast tego postaraj się znaleźć coś, co pociąga dziewczyny, ale leży też choć trochę w kręgu Twoich zainteresowań. Chodzisz do szkoły? Niech to będzie np. kółko filmowe. A może szkolny wolontariat? W tego typu miejscach jest zwykle więcej dziewczyn niż chłopaków, a Ty dodatkowo będziesz mógł zrobić coś dobrego dla innych.

Kluby i dyskoteki

gdzie znaleźć dziewczynę

Kolejnym miejscem, jakie powinieneś rozważyć, jeśli zadajesz sobie pytanie, gdzie poznawać dziewczyny, są miejsca publiczne, do których obie płcie uczęszczają równie często. Jako pierwsze przychodzą Ci pewnie na myśl kluby i dyskoteki. To oczywiście jest jakaś opcja. Pamiętaj jednak, że wśród wielu dziewczyn nie cieszą się one dobrą sławą. Nie biorą ich pod uwagę jako miejsc, gdzie można poznać kogoś „na serio”, z myślą o tym, że można byłoby wejść z nim w związek. Również faceci podrywający dziewczyny w klubach i dyskotekach maja opinię tych, którzy szukają kogoś na jedną noc. Słusznie czy nie – nie rozstrzygamy. Ważne, żebyś miał świadomość, że na dzień dobry możesz być potraktowany jak tego typu koleś. Zakładamy jednak, że nie takie są Twoje intencje.

Kluby i dyskoteki mają też tę wadę, że większość z nich, przynajmniej teoretycznie, jest przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich. Oczywiście bardzo często to tylko teoria, ale i tak łatwiej jest się tam „wbić” dziewczynom, niż chłopakom.

Otwarte imprezy plenerowe, centra rozrywki, koncerty

Dlatego jeśli jesteś osobą, która nie chce lub nie może do nich chodzić, polecamy Ci inne miejsca, do których ludzie przychodzą się pobawić. Mamy tu na myśli różnego rodzaju otwarte imprezy plenerowe (które maja też tę zaletę, że często są za darmo), koncerty, skate parki, parki, centra rozrywki czy centra handlowe. Dziewczyny przychodzą tam często „grupkami”, ale chłopcy również. W tym przypadku „grupowe” zagadnie do dziewczyn wcale nie jest słabe – po prostu jesteście Wy, są One… W grupie raźniej i dlatego w tym przypadku warto zagrać zespołowo. Oczywiście głównie na początku. Potem każdy musi działać na własną rękę.

Nowe hobby

Jeśli zastanawiasz się, jak poznawać dziewczyny, wybieraj też miejsca, w których nie tylko trzeba, ale i warto działać w pojedynkę. Warto, by były to to takie obszary, w których Ty sam czujesz się w miarę pewnie. Może być np. miejsce, w którym uprawiasz swoje hobby (oczywiście zakładając, że musisz w tym celu wyjść z domu). Nie masz hobby? Spróbuj znaleźć – ale pamiętaj, żeby nie była to rzecz uchodząca za mocno hermetyczną i typowo męską. Oczywiście, w dzisiejszych czasach podział ten coraz częściej odchodzi do lamusa, ale zawsze warto zrobić mały research i zorientować się, czy tam, gdzie chcesz chodzić, chodzą też jakieś dziewczyny.

Biblioteki i czytelnie

Kolejnym ciekawym miejscem, którego potencjał, jeśli chodzi o nawiązywanie relacji, jest niedoceniony, są biblioteki i czytelnie. Dziewczyny czytają więcej i częściej niż chłopcy – statystyki są tu jednoznaczne. Wybierz się więc choć parę razy w takie miejsce. Nie chcesz „marnować” czasu na siedzenie w czytelni i czytanie? Pamiętaj, że w tego typu miejscach z reguły można pracować na własnym sprzęcie, jest bezpłatny internet – możesz po prostu wziąć komputer i posiedzieć w necie… W międzyczasie rozglądając się, czy na horyzoncie nie pojawił się ktoś interesujący. A jeśli jesteś na studiach, biblioteka/czytelnia jako miejsce podrywu wydaje się wręcz czymś obowiązkowym.

A jeśli skusisz się na wypożyczenia czegoś i po prosty to przeczytasz, ryzykujesz tylko tym, że będziesz mądrzejszy o tę jedną książką… A na randce będziesz punkt zaczepienia, jeśli chodzi o rozmowę.

Portale randkowe i aplikacje

nie mogę znaleźć dziewczyny

Dla osób pełnoletnich dobrym miejscem na poznanie kogoś nowego i znalezienie są portale randkowe i aplikacje. To „oczywista oczywistość”. Warto jednak pamiętać o jednej rzeczy – by jak najszybciej przenosić relacje do realu. To tak naprawdę jedyny sposób, by nie tkwić w niekończących się wymianach wiadomości z wieloma dziewczynami. Wymianach, z których – dodajmy – nic konkretnego nie wynika.

Nie mogę znaleźć dziewczyny…

Na koniec coś dla tych, którzy próbują, ale ich wysiłki kończą się niewypałem. Jeśli też jesteś w gronie tych, którzy mówią: nie mogę znaleźć dziewczyny, być może pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest zastanowienie się nad swoim podejściem. Dlaczego tak naprawdę chcesz znaleźć dziewczynę? Jakie są Twoje oczekiwania wobec niej? A jakie wobec spotykania się z nią/związku. Może są one zbyt wygórowane. A może masz też zbyt duże wymagania wobec dziewczyn. Żeby była ładna, mądra, by śmieszyły ją Twoje żarty, by miała podobne zainteresowania, plany, by lubiła zbliżoną muzykę, by jej styl ubierania też Ci się podobał itd. Warto zastanowić się, czy przypadkiem nie szukasz ideału, którego tak naprawdę nie ma.

Kolejnym powodem tego, że nie możesz znaleźć dziewczyny, mogą być Twoje problemy z poczuciem własnej wartości. Mogą być one dużą barierą w nawiązywaniu relacji.

Może być też tak, że w Twoim zachowaniu wobec dziewczyn jest coś, co je odrzuca. Może w głębi serca uważasz je za głupie? Może najzwyczajniej w świecie ich nie lubisz? Wierz nam lub nie, to jest rzecz, którą dziewczyny – i te starsze, i młodsze, szybko to wyczuwają.