Najlepsze przeprosiny, jakie możesz zrobić

Przeskrobałeś i teraz ona jest wkurzona? Przesadziłeś i Twoja kobieta nie chce z Tobą rozmawiać? Zraniłeś ją i nie chce Cię znać? To jeszcze nie jest przegrana walka, ale będzie to wymagać od Ciebie nieco wysiłku. Podwiń rękawy i poznaj najlepsze sposoby, jak skutecznie przeprosić dziewczynę.

Przeprosiny dla dziewczyny to nie jest łatwa sprawa. Ale nie niemożliwa! Jest wiele sposobów na to, aby ona odpuściła, musisz tylko to zrobić w przemyślany i szczery sposób. Właściwe postępowanie może przynieść pozytywny skutek, a całe nieprzyjemne zajście pójdzie w końcu zapomnienie. Poznaj 5 sposobów na wiarygodne przeprosiny, które ona na pewno przyjmie.

przeprosiny dla dziewczyny

Magiczne słowo

Magiczne słowo, które jednak z trudem przechodzi przez usta. Tak, jeśli wiesz, że zrobiłeś coś, co się jej nie spodobało, po prostu ją przeproś. Słowo „przepraszam” ma wielką moc i już samo w sobie może uchronić przed kłótnią lub innymi przykrymi konsekwencjami. Nie zastępuj go innym słowem, ani nawet angielskim „sorry”, tylko zrób to jak prawdziwy gentleman. Każdy ma prawo do pomyłki, ale jeśli przepraszasz, to znaczy, że szanujesz jej uczucia u podstaw Waszej relacji. Ona na pewno to doceni już na tym etapie.

Czas leczy rany

Przede wszystkim – daj jej chwilę czasu na ochłonięcie. Zraniłeś ją lub naprawdę mocno wkurzyłeś? Pierwszy przypływ emocji jest instynktowny i silny, to właśnie wtedy padają mocne słowa i lecą łzy. Próba rozmowy czy usprawiedliwiania się może wtedy spełznąć na niczym. Pozwól jej chwilę odpocząć i dojść do siebie. Ta „chwila” to określenie względne, w zależności od Twojego przewinienia. Jeśli powiedziałeś coś niemiłego lub chamskiego, to kwestia paru godzin, za gorsze występki potrzeba dni lub tygodni. W tym czasie ona analizuje to, co się stało i w jaki sposób zmieniły się jej uczucia względem Ciebie. Ważą się Twoje losy, ale – niestety – po tym, co zrobiłeś jest to nieuniknione.

Prawo do uczuć

Gdy już dojdzie do rozmowy i jest okazja, aby wyjaśnić zajście, dobrze się przygotuj. Jej przebieg może być dla Ciebie nieprzewidywalny. Jeśli ona będzie miała bardzo dużo do powiedzenia – wysłuchaj jej, ale może się zdarzyć tak, że nie piśnie słowem. Wtedy Ty będziesz musiał się produkować i ważyć każde słowo. Uważaj, kobiety lubią łapać za słówka! Wytłumacz się, nie owijając w bawełnę i nie płaszcząc się przed nią, ale przyznaj też jej rację, że miała prawo poczuć to, co wtedy poczuła. Ty również powiedz, że jest Ci przykro. Sam fakt, że ona dostała od Ciebie przestrzeń na te negatywne uczucia będzie działać na Twoją korzyść. Często już na tym etapie dziewczyna po prostu chłopakowi odpuszcza.

Rekompensata

Poproś o szansę na naprawienie szkody, którą wyrządziłeś, i zrekompensuj jej ten nieprzyjemny czas. Na pewno na to zasłużyła. Zaniedbałeś ją ostatnimi czasy? Najbliższe tygodnie poświęć na wspólne spędzanie czasu tylko we dwoje. Obraziłeś jej znajomych? Przeproś też ich i zaproponuj raz jeszcze wspólne wyjście, które Ty zorganizujesz. Zapuściłeś Wasz dom lub coś w nim zniszczyłeś? Zaoferuj naprawę i zaangażuj się w obowiązki domowe. Możliwości jest nieskończenie wiele. Niestety, rekompensata może Cię wynieść o wiele więcej, niż się spodziewasz, choć nie pieniądze wchodzą tu w grę. Będziesz musiał zainwestować swój czas, czegoś się douczyć, poczytać na jakiś temat. Musisz się poświęcić i wykazać, a wtedy ona zobaczy, że naprawdę Ci zależy i okazujesz skruchę, a to już prosta droga do tego, by Ci wybaczyła.

jak przeprosić kobietę żeby wybaczyła

Postanowienie poprawy

Jeśli masz jakieś skłonności lub słabość do pewnych rzeczy, nie obiecuj, że „więcej to się nie powtórzy”. Skoro już wiesz, że to się po prostu nie uda, to nie możesz nic zagwarantować. Ale możesz obiecać poprawę i pracę nad sobą. Jeśli lubisz mocne alkohole, ale nie zawsze panujesz nad jego ilością, postaraj się przejść na trunki mniej procentowe. Zajadasz się w nocy aż do przesady? Ułóż swoją codzienną dietę w taki sposób, aby nie nachodził Cię niespodziewany głód. Znów zapomniałeś wyjść z psem i czeka Was pranie dywanów? Ustaw sobie cykliczne przypomnienia na telefonie. Jeśli jednak nie wiesz, jak się zabrać do pracy nad sobą, po prostu porozmawiaj ze swoją partnerką i zapytaj wprost, jakie ona ma oczekiwania względem Ciebie. Na pewno będzie mile zaskoczona tak otwartą postawą z Twojej strony i da Ci kolejną szansę.

Dla zaawansowanych

Są takie sytuacje, na które zwykłe przeprosiny nie zadziałają. Urażenie kobiecej godności, wzbudzenie zazdrości, zdrada – to przewinienia, które wymagają przemyślanej, długofalowej i wielopłaszczyznowej strategii. Ale są do odpracowania! Z powyższych wskazówek wybierz te, które najbardziej pasują do Twojej partnerki i starannie pracuj nad każdą z nich. Tu już w grę wchodzą Wasze temperamenty, długość i zażyłość relacji, dlatego to Ty musisz zadecydować, jak przeprosić kobietę, żeby wybaczyła. Być może nie będzie czasu na ochłonięcie, bo na szali stanie Wasz związek i będziesz musiał od razu przejść do działania i skupić się na swojej poprawie. Jednak jeśli naprawdę Ci na niej zależy, podejmij wyzwanie!

Często krążą anegdoty o tym, jak w związkach często to kobieta się denerwuje i obraża, a mężczyzna zawsze przeprasza. Wbrew stereotypom, nie wszystkie dziewczyny o wszystko się dąsają. Zarówno Twoja, jak i jej postawa nastawiona na współpracę i budowanie relacji mogą sprawić, że powodów do nieporozumień czy kłótni będzie naprawdę niewiele, a co za tym idzie, uroczyste przeprosiny nie zawsze będą potrzebne. Kluczem do tego jest wzajemne poznanie i zrozumienie potrzeb drugiej połowy.

Wbrew wszelkim pozorom, padanie na kolana, kosztowne prezenty, liczne telefony lub błagalne smsy nie sprawiają, że przeprosiny lepiej działają. Współczesne kobiety są świadome swojej wartości i dokładnie wiedzą, czego chcą. Jeśli mężczyzna je wkurza, dają maksymalnie kilka szans na poprawę zachowania i bywają nieustępliwe w rozliczaniu. Jeśli chcesz, by partnerka Ci wybaczyła, po prostu, wykorzystaj powyższe wskazówki i przystąp do działania.