Jak powiedzieć dziewczynie, że mi się podoba?

Jak powiedzieć dziewczynie, że mi się podoba? Takie pytanie do czasu do czasu zadaje sobie większość chłopaków. W końcu nawet najbardziej śmiałe i bezpośrednie osoby mogą znaleźć się w sytuacji, w której mają problem zarówno w okazaniem uczuć, jak i z mówieniem o nich. Na szczęście istnieje całkiem sporo sposobów, żeby sobie z tym poradzić.

Oceń swoją sytuację

Zanim zaczniesz obmyślać plan, który doprowadzi Cię do tego, że wyznasz jej swe uczucia, rozważ „na zimno”, jak w tej chili wygląda Wasza reakcja. Znacie się dobrze, czy tylko z widzenia? Ona wie o Twoim istnieniu? Jest Twoją koleżanką z klasy, siostra kolegi? A może widzieliście się tylko raz na imprezie. Każda z tych opcji wymaga trochę innych środków. W każdej z nich masz też nieco inne możliwości.

Drugą kwestią, o której nie możesz zapomnieć, jeśli chcesz wiedzieć, jak powiedzieć dziewczynie o tym, że Ci się podoba, jest spojrzenie na sytuację z jej perspektywy. Co pomyśli, gdyby nagle, ni z tego ni z owego, „podbije” do niej jakiś koleś, którego widziała dwa razy na oczy i zacznie opowiadać, że mu się podoba? Pewnie sporo zależy tu od okoliczności, w jakich to się stanie. Co innego, kiedy będzie sama lub tylko np. z najbliższą przyjaciółką lub sama.

Zastosuj metodę małych kroków

Swoje działania mające na celu powiedzenie dziewczynie, że Ci się podoba, musisz dopasować do etapu, na jakim jest Wasza znajomość. Jeśli ona ledwo Cię kojarzy ze szkolnego korytarza, lepiej nie zaskakuj jej daleko idącymi wyznaniami. Lepiej na początek postarać się, by z etapu „kojarzenia” przejść na etap znajomości. Może macie wspólnych znajomych? Ewentualnie ona chodzi na jakieś kółko, na które Ty też możesz zacząć uczęszczać? A może po prostu zagadaj do niej raz czy dwa na korytarzu?

Kolejnym krokiem może być poproszenie o zgodę na obserwowanie jej profili, ewentualnie o numer telefonu. Możesz też zaaranżować jakieś wyjście w większym gronie i upewnić się, że ona też tam będzie. W takich okolicznościach rosną Twoje szanse chociażby na to, że będziecie przez chwilę sami. Wtedy możesz powiedzieć jej, że Ci się podoba. Możesz też zrezygnować z tego i po prostu zaprosić ją do kina, na kawę czy spacer itd. Ważne tylko, by ona nie miała wątpliwości, że zapraszasz ją na randkę. Tam ewentualnie możesz powiedzieć jej, że Ci się podoba. Pytanie tylko, czy na tym etapie takie słowa są jeszcze potrzebne.

podoba mi się dziewczyna

Czy musisz mówić dziewczynie, że Ci się podoba?

Pytanie o to, czy musisz mówić dziewczynie, że Ci się podoba, tylko z pozoru jest tu nie na miejscu. Chodzi nam bowiem o to, że jeśli wykonałeś przynajmniej część z opisanych wyżej kroków, Twoja wybranka już pewnie wie, że Ci się podoba. Nie było wyznań, były za to czyny. Taka metoda może być zdecydowanie bardziej skuteczna niż samo mówienie. No chyba, że to głównie na powiedzeniu pewnych rzeczy Ci zależy.

Przeważnie jednak czyny mówią więcej niż słowa. Od każdej zasady jest jednak wiele wyjątków, dlatego rozważ, co jest bardziej w Twoim stylu. Warto też zastanowić się nad tym, co pasuje do okoliczności, w których oboje się znajdujecie. Jeszcze inną zmienną, której nie można nie wziąć pod uwagę, jest charakter dziewczyny, która Ci się podoba. Są osoby, które naprawdę lubią takie wyznania. Wtedy nawet jeśli usłyszą je od chłopaka, którego słabo znają, nie będą się czuły nieswojo, ani nie będą onieśmielone. U części dziewczyn/kobiet taka deklaracja może jednak wywołać popłoch. Ty sam możesz zaś zostać uznany za natręta lub kogoś, kto nie jest poważny lub ocenia tylko po wyglądzie (bo czyni wyznania dziewczynie, której w gruncie rzeczy wcale nie zna).

Jakich błędów unikać, kiedy mówisz dziewczynie, że Ci się podoba

Jeśli zależy Ci na tym, by powiedzieć dziewczynie, że Ci się podoba, kluczowe dla tego, jak Cię potraktuje może okazać się nie tylko to, na ile dobrze się znacie lub w jakich okolicznościach zrobisz. Wpływ na jej odbiór może mieć też fakt zrobienia tego osobiście lub online.

Oczywiście zdania są tu podzielone, ale w naszej opinii poruszenie takiego tematu np. tylko na komunikatorze, bez wcześniejszej rozmowy twarzą w twarz, jest… słabe. To zbyt ważna sprawa, by „chować się” (mówiąc w przenośni) za ekranem smartfona. Poza tym stracisz wtedy szansę na to, by zobaczyć jej reakcję. A wierz nam lub nie – wyraz jej twarzy może powiedzieć Ci więcej, niż tysiąc słów i wszystkie emotki razem wzięte.

Czy musisz mówić dziewczynie, że Ci się podoba – cd.

Na zakończenie wracamy do kwestii mówienia (lub nie mówienia) dziewczynie wprost, że Ci się podoba. Wspomnieliśmy już, że na etapie randki Twoja wybranka powinna już wiedzieć, że Ci się podoba. Jeżeli jednak czujesz, że wymaga to pewnego potwierdzenia i przypieczętowania, może powiedzieć to wprost. Radzimy, żeby używać do tego jak najprostszych słów, nie komplikować ani nie stosować aluzji czy podtekstów. W końcu nie po to chcesz powiedzieć coś wprost, by potem kluczyć i stosować zawiłe metafory.

Oczywiście na etapie randki dobrym sposobem na powiedzenie dziewczynie, że Ci się podoba, jest pocałunek, lub chociaż trzymanie jej za rękę. W gruncie rzeczy bowiem tu nie ma dobrych czy złych metod. Są tylko takie, które będą odpowiednie dla Was w tej konkretnej chwili.

Jeśli na spotkaniu z dziewczyną zdecydujesz, że pójdziesz w stronę czynów, nie słów, pamiętaj, że w związku potrzebna jest równowaga. Jeśli zaprosisz dziewczynę na randkę, pocałujesz, przyniesiesz kwiaty – będzie wiedziała, że Ci się podoba. Warto jednak na późniejszych etapach związku od czasu do czasu mówić to wprost. Kobiety naprawdę lubią być o tym zapewnianie.