Jak pocałować dziewczynę? Rady nie tylko dla początkujących

Pytania o to, jak pocałować dziewczynę, kiedy jest na to odpowiedni moment i jak doprowadzić do tej sytuacji, mogą spędzać sen z powiek. Wyzwanie wydaje się jeszcze większe, jeśli ma być to pierwszy pocałunek w życiu chłopaka. Jeśli jesteś właśnie taką osobą, lub po prostu tego typu dylematy Ciebie dotyczą – przeczytaj nasz poradnik.

Kiedy jest odpowiedni czas na pierwszy pocałunek?

Pytanie o to, kiedy pierwszy pocałunek powinien nastąpić, zadaje sobie wielu nastolatków. Są w wieku, w którym albo zaczynają „dostrzegać”, albo ten moment mają już za sobą i teraz chcieliby pójść o krok dalej. Nie ma też co ukrywać, że kwestia tego, czy ma się za sobą swój pierwszy pocałunek w życiu, czy też nie, może być przedmiotem rywalizacji, kompleksów, czasem kpin.

Zwłaszcza, jeśli w otoczeniu panuje przekonanie, że np. w wieku 13 lat każdy powinien mieć już swój pierwszy pocałunek za sobą. Ważne, by nie poddawać się tego typu myśleniu. Relacje z dziewczynami to nie wyścig na czas, ani jakiś egzamin, do którego podchodzi się zawsze będąc w określonym wieku. Nie trzeba więc poddawać się presji.

Pierwszy pocałunek na początku relacji

Pytanie o odpowiedni czas na pierwszy pocałunek zadają sobie również osoby, które właśnie rozpoczynają umawianie się z dziewczyną. Czy można zrobić to na pierwszej randce? A jeśli tak, to czy lepiej na końcu, w połowie, czy dopiero odprowadzając ją do domu? W tej kwestii nie mamy dla Was jednoznacznej odpowiedzi. To trzeba po prostu wyczuć. Możemy jednak zasugerować, by z pierwszym pocałunkiem nie czekać do ostatniej chwili. Chociażby z przyczyn czysto praktycznych. Pomyśl – jeśli chcesz ją pocałować odprowadzając do domu, będziecie albo przed jej klatka, albo przed domem, albo gdzieś na korytarzu lub po prostu na ulicy. Jednym słowem – w miejscu publicznym. Czy to na pewno są dogodne okoliczności?

Poza tym, jeśli cokolwiek pójdzie nie tak i sytuacja zrobi się niezręczna, nie będziesz mieć czasu na jej naprawienie. Rozstaniecie się w dziwnej atmosferze, albo w atmosferze niedomówień. A co, jeśli ona po zakończonym pocałunku po prostu odwróci się na pięcie i pójdzie do domu? Jak odbierzesz takie zachowanie? Co potem zrobisz. W przypadku pocałunku w trakcie randki oboje macie chwilę, by „przeprocesować” to, co się stało. W najgorszym wypadku, jeśli był to naprawdę fuck up, możecie po prostu szybciej zakończyć spotkanie.

jak pocałować dziewczyne

Jak doprowadzić do pocałunku?

Kiedy ma się naście lat, wyzwaniem może być samo zaaranżowanie sytuacji, w której pojawi się szansa na pocałowanie dziewczyny. Zastanawiasz się, jak doprowadzić do pocałunku? Wiemy, że odpowiedź – umów się z nią na randkę i pocałuj – zapewne Cię nie urządza. W gruncie rzeczy jednak jest jedyny pewny sposób. Jeśli mielibyśmy podpowiadać bardzo dokładnie, jak to zrobić, musielibyśmy tak naprawdę przeanalizować dziesiątki możliwych scenariuszy. Z tym jest mniej więcej tak samo, jak ze sposobem na to, by powiedzieć dziewczynie, że Ci się podoba.

Dlatego nie będziemy pisać szczegółowo, tylko damy Ci kilka ogólnych wskazówek.

  1. Nie kombinuj za bardzo. Czasem proste i sprawdzone strategie są najlepsze. Jeśli szukasz pomysłu na randkę, nie staraj się być na siłę oryginalny. Wybierz takie, które powszechnie kojarzy się z randkami. Musisz się też czuć w nim w miarę pewnie.
  2. Postaraj się, byście mieli odrobinę prywatności w trakcie spotkania (ale nie musicie być cały czas tylko sami we dwoje, bez innych ludzi, bo to z kolei może ją przestraszyć).
  3. Ubierz się tak, by być pewnym swojego wyglądu. Nowe sneakersy może i będą wyglądać dobrze, ale co, jeśli okażą się niewygodne?
  4. Zadbaj o świeży oddech.
  5. Pamiętaj, że w tej całej sytuacji nie chodzi tylko o Ciebie. Ona też pewnie się stresuje, chce dobrze wypaść, być może też liczy na pierwszy pocałunek (ale także obawia się go i jest trochę zawstydzona). Spójrz na sytuację z perspektywy drugiej osoby.
  6. Bądź sobą. Poza i udawanie kogoś, kim się nie jest, nigdy nie są dobrym pomysłem. Ani na pierwszej, ani na dziesiątej randce.
  7. Nie staraj się doprowadzić do pocałunku za wszelką cenę. W końcu jeśli nie dojdzie do niego na tej randce, może dojść na kolejnej.
  8. Nie zawsze to musi być pocałunek w usta. Warto zacząć od całusa w policzek – to może Wam pomóc w oswojeniu się z bliskością drugiej osoby.
  9. Trzymanie za rękę też jest ok – pamiętaj jednak o delikatności i nie przeginaj z czasem. No chyba, że obydwoje poczujecie, trzymanie się za rękę jest tym co w tej chwili jest dla Was najważniejsze…
  10. Pierwszy pocałunek może, a nawet powinien być delikatny.

Pierwszy pocałunek, gdy jesteś dorosły

Jeśli będąc nastolatkiem myślałeś, że pierwszy pocałunek w życiu jest najtrudniejszy, a potem to już idzie z górki, pewnie już wiesz, że się myliłeś (albo przynajmniej, że przeceniłeś wagę doświadczenia). Duża część z nas jest tak skonstruowana, że swój pierwszy pocałunek przeżywamy tak naprawdę za każdym razem, kiedy całujemy nową osobę. Zaś dylematy pt. „jak doprowadzić do pocałunku” lub „czy to już jest odpowiedni moment” mogą być również duże w wieku lat 30, jak wówczas, gdy miało się 13 lat. Jeżeli właśnie jesteś w tej sytuacji, mamy jedną sugestię – przypomnij sobie siebie jako nastolatka. Pamiętasz, jak bardzo się wtedy stresowałeś? Może aż trzęsły Ci się dłonie? Skoro więc dałeś radę wówczas, dlaczego teraz miałoby być inaczej?