Jak pisać z dziewczyną? Najlepsze sposoby

To pytanie często nurtuje i blokuje mężczyzn przed zrobieniem tego pierwszego kroku w stronę dziewczyny. Jest na to sposób!

Jak zacząć pisać z dziewczyną…

Poznaj 7 najlepszych sposobów na to, co napisać do dziewczyny. Poniżej przeczytasz konkretne przykłady, jak stworzyć sytuacje, z której będziesz miał pretekst, aby do niej napisać.

Nawiąż do imprezy, na której byliście

To najprostszy sposób, w jaki możesz zacząć pisać z dziewczyną. Jeśli byliście na wspólnej imprezie, to znacznie zwiększa Twoje szanse, że Cię pamięta lub rozpozna, jeśli do niej napiszesz. Nawiąż do tej imprezy, przedstaw się, zapytaj, jak się na niej bawiła. Niezależnie od faktu, czy impreza była udana, zawsze jest coś, co można „przegadać”: atmosfera, muzyka, miejsce. Chcesz zagrać w otwarte karty? Napisz, że wpadła Ci w oko i chciałbyś ją poznać. Jeśli to ma być Wasze pierwsze spotkanie w cztery oczy, zaproponuj miejsce, gdzie ona będzie czuła się bezpiecznie: kawiarnia, restauracja lub uczelnia, jeśli studiujecie na tej samej.

Zapytaj o wspólnych znajomych

Macie wspólnych znajomych? Świetnie się składa! Może ktoś z nich będzie miał wkrótce urodziny? Zaproponuj jej wspólną składkę, pisząc oczywiście, że to składka od wielu osób. Będziesz się musiał trochę poświęcić, ale w taki sposób zrobisz też znajomemu niespodziankę, co z pewnością zaprocentuje. Nikt nie świętuje urodzin w najbliższym czasie? Nic straconego! Może wraz znajomymi wiążą Was wspólne zainteresowania, zrzeszenia, grupy, fora. Szukaj punktów wspólnych, a jak na taki trafisz, wykorzystaj go w rozmowie.

Zauważ drobny szczegół

To bardzo dobry sposób, aby zacząć pisać z dziewczyną, z którą już się znasz. Jeśli Ci się podoba, z pewnością przeglądasz jej zdjęcia. Zwróć uwagę na detale, naprawdę liczy się każdy szczegół: t-shirt, kubek, tło, okulary, oznaczenia miejsc lub osób. Czy jest coś, o co mógłbyś zagadać? Koszulka ze Star Wars, które uwielbiasz? Kubek z psami, które lubisz? Markowe okulary, które cenisz? Nawiąż w rozmowie do tego! Skomplementuj, że świetnie wygląda, podpytaj, gdzie kupiła i czy jest zadowolona.

Pokreśl wspólne hobby

Kobiety lubią się chwalić swoimi osiągnięciami i pasjami, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ma pełno zdjęć, jak uprawia swoje hobby. Taniec, narty, siłownia? Z pewnością jest coś, co Was łączy. Zawsze możesz zapytać, gdzie chodzi na treningi, jakiego trenera poleca, gdzie najczęściej wyjeżdża na narty. Jeśli chcesz jej zaimponować, również podziel się z nią jakąś informacją, to znaczy napisz do dziewczyny coś, co może ją zainteresować. Może Ty znasz jakieś nieoczywiste stoki narciarskie? Chodziłeś kiedyś na tańce lub znasz świetne potańcówki? Jeśli wstrzelisz się w temat, na pewno ją to zainteresuje i tym samym zwróci na Ciebie uwagę.

Inspiracje z jej profilu

Dokładnie przejrzyj jej profil – może prowadzi konto na Instagramie, które chce rozbudować, może korzysta z TikToka lub pisze bloga? Koniecznie to sprawdź i zbadaj tematykę, w której się specjalizuje. Masz już gotowca, jak zacząć pisać do dziewczyny. Postaraj się, aby wiadomość brzmiała indywidualnie, a nie jak automatyczny zapis, np. „Cześć, na blogu pisałaś o tym. Chciałabym się Ciebie podpytać, co uważasz na taki temat?”. Masz kontakty, aby załatwić jej z kimś współpracę lub wpis w mediach? Zgarniasz całą masę punktów! Opracuj przy tym dobrą strategię – dopilnuj, aby współpraca doszła do skutku, ale bądź jak najdłużej pośrednikiem. Ona na pewno zapamięta taki gest.

Zwierzęta

To jeden z najprostszych przykładów na to, co napisać do dziewczyny. Trochę banalne, ale jednak stare i sprawdzone. Ma psa lub kota, którego uwielbia? Zapytaj o pupila, jak się wabi, ile ma lat. Jak rozmowa się rozkręci, możesz napisać o swoich pozytywnych doświadczeniach ze zwierzakami oraz o tym, jak angażujesz się w pomoc organizacjom prozwierzęcym, jeśli to robisz. Lepiej oszczędź sobie kłamstwa, bo mają krótkie nogi. Jeśli masz zwierzaki, wyślij jej kilka zdjęć. Taka wymiana z pewnością zaprocentuje i pozwoli wejść rozmowie na kolejny tor.

Zacznij nowy temat

Przeczytałeś całą listę, ale wciąż nie wiesz co napisać do dziewczyny? Jeśli już macie pierwszy kontakt za sobą, zacznij nowy temat! Listę najlepszych tematów, o czym rozmawiać z dziewczyną poznasz w innym naszym wpisie. Pamiętaj, że zawsze możesz do niej zagadać na takie tematy, jak: podróże, książki, filmy, wydarzenia kulturalne, restauracje. Postaraj się napisać do dziewczyny kulturalnie i w nienaganny sposób, ale też nie drąż tematu, jeśli gadka się nie klei. Nie zawsze w wymianie wiadomości można jakiś temat wycisnąć jak cytrynę.

Pamiętaj o kilku zasadach pisania z dziewczyną, jeśli już się na to zdecydowałeś. Przedstaw się, szczególnie jeśli Twój profil to nick, jest nieoczywisty lub ona pisze „skąd się znamy”. Nic nie ukrywaj i nie owijaj w bawełnę. Jeśli kontaktujesz się w jakimś pozornym celu (np. współpracy), również od razu jej to napisz. Nie bądź nachalny, daj jej nawet jeden dzień na odpisanie. Po tym czasie możesz się przypomnieć, nie pisz do dziewczyny codziennie! Jeśli ona konsekwentnie nie odpowiada, to wyraźny znak, że nie jest zainteresowana tą znajomością. Ale nie zrażaj się, powodów tego może być naprawdę wiele i wcale nie muszą być związane z Twoją osobą.

Skoro już wiesz, jak zacząć pisać z dziewczyną, miej na uwadze jeszcze jedno – o czym nie powinieneś pisać. Daruj sobie tanie komplementy, na zasadzie „widziałem Twoje zdjęcia, ale jesteś piękna”, bo jest to banalne i dziś już żadna kobieta na to nie poleci. W komunikacji tekstowej unikaj nadmiaru emotikonek czy gifów – trącą dziecinadą i niedojrzałością z Twojej strony. Parę emotek jest jak najbardziej w porządku, szczególnie te nawiązujące do pozytywnych emocji.

Skoro znasz już przykłady, jak pisać z dziewczyną, na koniec zapamiętaj: uważnie czytaj wiadomości, które do Ciebie wysyła. Kobiety lubią pisać między wierszami. Odpowiadaj szczerze na zadane pytania i pozwól jej się „wygadać”, jeśli dużo pisze.